View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 24 iul 2011, 16:14:16
g30rgiana's Avatar
g30rgiana g30rgiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2011
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 32
Date: 166cm, 63kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Piersicuta va fi slabuta!

salutari tuturor! Ma numesc georgianat si sunt tot noua pe aici ! Vreau sa devin o slabuta ! Luna viitoare pe 12 august fac 20 de ani si sa zicem ca asta vreau sa fie cadoul meu: sa fac cu adevarat o schimbare in viata mea Am 67 kg si as vrea sa ajung la o greutate de 56 avand in vedere ca am 1,66 m. defectul meu cel mai mare? sunt asa o mare pofticioasa si mai ales o devoratoare de dulciuri . am mai avut incercari de a da jos unele incununate cu succes ( asta vara) dar dupa cum nu am mai tinut sub control alimentatia si am inceput iar sa mananc haotic am ajuns cam de unde am plecat M-am alaturat voua, slabutelor ca sa ma pun serios pe treaba pentru ca nu se mai poate asa Planul meu e sa exclud dulciurile rafinate si painea, prajeli oricum nu prea mananc, sa mai reduc si portiile si sa fac cat mai mult sport . Bafta tuturor cu slabitul si la cat mai multe kg minus . va pup pe toate!
g30rgiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2091 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1574 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 800 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]