View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 11:00:50
Luli's Avatar
Luli Luli este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: Giurgiu, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dieta Endocrinolog
Date: 154cm, 75.4kg
Mesaje: 433
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Cum va descurcati?

Citat:
Anterior postat de Geanynna Vezi mesajul

iar bunicii, ei si'au trait vremea cum au stiut, asa sunt ei...nu percep lumea de acum,decat cum stiu ei ca au trait pe vremuri...acum lumea e altfel..nu mai lucram pe camp si stam la birou..deci evident k nu mancam slanina ca nu consumam caloriile in veci vecilor

App de bunici, mamaia mea mereu ma critica pentru ca nu mananc paine de exemplu, ca m-am facut mofturoasa. Mai nou insa are probleme grave la genunchi, are guta, i-a zis doctorul sa tina regim, si nu-l tine, mananca SUNCA FIARTA!!!!!(foarte daunatoare mai ales pentru cei cu guta) i-am explicat de un milion de ori de ce nu e bine cu acidul uric etc, dar ea o tine una si buna cu "ei nah, doar nu-mi pica sunca aia in genunchi, auzi, ce legatura are mancarea cu genunchii! da ce doctorul nu mananca?acum nu o sa mai mananc nimic, asta-i buna". Pentru ei....mancarea e doar o placere, o mananci de foame si cam atat, nu prea inteleg adevaratul scop al hranii, asa ca nu va intelege nici de ce eu nu mananc paine si sunt mofturoasa Ei cu ale lor si noi cu ale noastre.
Răspuns cu citat