Subiect: Jurnal gya2011
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 13:57:02
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal gya2011

Buna gya, si eu sunt noua pe acest forum, si consider ca este normal sa ne ajutam reciproc...nu am eu o experienta f reusita in ceea ce priveste combinarea alimentelor, insa in ultimul timp am reusit sa invat mai multe...eu ce scriu aici e strict parerea mea personala, asa ca ramane la latitudinea ta daca o vei lua in considerare sau nu....m-am uitat peste meniul tau si...RENUNTA LA CARNEA DE PORC(si aici ma refer la carnaciorii aia, pe langa faptul ca is f grasi oricat de mici is ei, sunt si toxici pt organism, plus ca organismului ii ia f mult timp ca sa-i digere), daca poti renunta definitiv la carnea de porc, inlocuieste-o cu pui, peste, si ceea ce imi place mie f mult...carnea de curca, normal la gratar...iara am observat ca mananci cam multi carbohidranti, adica painea cea de la micul dejun, de seara, plus ca mamaliga tot acolo e, numai ca e bio...eu de la sucurile accidulate ma balonez f tare...si in ceea ce priveste inghetata, hmm nu stiu ce sa zic, daca tot iti place inghetata, incearca pe cea cu fructe ca are mai putine cal, deasemenea este inghetata dietetica...eu imi tin in frau pofta de dulce cu doua patratele de ciocolata amaruie pe zi...succes in continuare!
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]