View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 26 sep 2011, 14:46:08
just21's Avatar
just21 just21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 aug 2010
Locaţie: somewhere, Romania
Vârsta: 30
Dieta: ...
Date: 162cm, 60.5kg
Mesaje: 1.858
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kaola - Mindframes of a diet

Citat:
Anterior postat de Kaola Vezi mesajul
Greu ... cel mai greu e sa te confrunti cu tine insuti.
Sa iei decizia de a te cantari si de a privi numerele fara scuze, fara cuvinte, in liniste.
Si sa vezi ceea ce stii, si sa nu vrei sa crezi ca te reprezinta. Si atunci ai o revelatie. EU m-am privit altfel, oare ceilalti cum m-au privit? SI oare de ce nu mi-au atras atentia? NU ma astept sa imi strige lumea pe strada sau colegii de serviciu,dar totusi iubitul, mama, prietena cea mai buna? De ce nnu au reactionat?

Si tot amani momentul, si tot incerci sa intorci intamplarile pe fata, pe dos, si tot cu virgula iti da.
Pana cand intr-o seara gustul de caramel iti inunda cerul gurii si tu in euforia dulce iti spui 'Gata! de acum incolo mananc sanatos si tin dieta"

Gata pentru moment. Imi tin pumnii !
Ai perfecta dreptate!..E foarte greu sa te confrunti cu tine insuti.Dar cand o faci si preiei controlul asupra ta te simti foarte bine si implinita cu tine.E foarte greu sa renunti la proastele obiceiuri dar odata ce ai facut asta, rezultatele nu intarzie sa apara si atunci fericirea e pe deplin.
Cei din anturaj nu vor spune nimic pt ca e normal..Fiecare e pt el si foarte putini iti vor binele..
Iar parinti..ei aici ..din partea mea gresesc cel mai mult..desi vad ca esti intr-o situatie nu tocmai buna ei prefera sa taca fie din prea multa iubire(sa nu suferi ) fie au niste ideei invechite si ciudate.(daca esti slab esti bolnav ::)

Felicitari ca ai decis sa iti schimbi alimentatia!!
Si nu numai tu iti tin pumni!! si eu ti-i tin!!!SA REUSESTI CEEA CE TI-ai Propus!!!
__________________