Subiect: Chec cu mac
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 05 feb 2012, 21:38:38
Pasy's Avatar
Pasy Pasy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Chec cu mac

Ciao,
In loc de raspuns am sa iti postez ceea ce mi-a scris una din slabutele cu vechime dupa ce s-a iscat o polemica pe tema dulciurilor Monti:

Citat:
Anterior postat de Lala26 Vezi mesajul
Pasy, tare mi se pare ca te-ai atacat. Si din pacate, sau din fericire- te-ai atacat degeaba. Prevazand acest tip de reactie, am precizat mai sus ca nu fac atac la persoana...Nu iti era adresat tie acel comment si mai ales, stiu foarte bine cum ai gatit acele dulciuri, ca un premiu pentru ca slabisei. Dar montignacele noi si cele care ne citesc din umbra sau cele care abia se apuca nu stiu asta, sau nu inteleg bine fenomenul si considera ca asa e normal. E foarte bine ca te feresti de dulce in exces si ca ai inteles ca fara asta..slabire nu e
Am si precizat ca nu trebuie tinuta o dieta draconica, nu spune nimeni sa ne abtinem, subscriu la ce ai scris despre abtineri. Pana la capat e un stil de viata, nu o perioada in care ne abtinem si apoi ne aruncam in toate cele pentru ca am scapat de dieta.
Foarte bine ca ai in plan sa te tii de dieta pana la capat si ca ai invatat multe pana acum si sper ca esti constienta ca mai ai inca pe atat de munca pentru a recunoaste combinatiile corecte. Eu te felicit pentru ambitie, pe tine si pe toate fetele care reusesc sa slabeasca, iar ce am spus sper totusi ca si-a gasit ecou in gandurile voastre. scopul meu e sa va sustin, atat cat pot, va vreau binele iti dai seama, ca altfel nu as fi aici, insa a sustine pe cineva intr-o dieta inseamna si a-l trage de maneca atunci cand ti se pare ca greseste. Si ma astept ca si voi sa faceti acelasi lucru pentru mine.
Decizia iti apartine, eu sustin ca nu trebuie sa le indepartam cu totul, dar sa le folosim cat mai rar, in nici un caz zilnic, eventual ca pe niste premii, sau in acele perioade ale lunii, in care ne iau poftele de dulce, si decat altceva.....

Sa ai zile minunate
Răspuns cu citat