View Single Post
  #50 (permalink)  
Vechi 30 oct 2010, 11:55:34
Busha's Avatar
Busha Busha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: disociata
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Jurnalul lui Alex (Busha)

Hello,fetele.

Scuze ca nu am mai scris de mult timp,spre rusinea mea.
Pai,ce sa zic? Am continuat cu ideea de supe/ciorbite, fructe si legume,dintre care predomina mai mult legumele.

Am ajuns la 66kg.Pana la urma am ajuns la vorba voastra : nu am cum sa slabesc 8kg/luna.
Ma simt mult mai ok,sa fiu sincera.Si abia astept sa ajung,intr-o prima faza la 60 kg.Si sper sa fie pana la ziua mea

Cu tae-bo-ul am lasat-o mai moale,fac o data la cateva zile,pentru ca am avut niste probleme cu bila.Se pare ca , in urma unei ecografii, as avea ceva la bila si trebuie sa mananc doar anumite fructe si legume si surpriza surpriza,acestea trebuie sa fie fierte In fine...mananc ciorbite si beau compoturi deocamdata,pana s-o mai repara ficatul meu.Apoi continui si cu salate de fructe si salata formata din legume crude.

Cam atat,fetele.
Sper ca voi sunteti bine Pupicei
Busha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]