View Single Post
  #5002 (permalink)  
Vechi 11 mai 2011, 17:31:39
ana303maria's Avatar
ana303maria ana303maria este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (I)

Citat:
Anterior postat de coderamy Vezi mesajul
buna fetelor!
ma primiti si pe mine in grupul vostru? am inceput si eu dieta de pe data de 05.05.2011, mai degraba am inceput un stil de viata sanatos...si de atunci chiar ma simt mai bine...am plecat de la 77 kg si acum pe 11.05.2011 am 74 kg...chiar nu am de gand sa renunt la acest stil de viata ....sunt mai energica, problemele de sanatate s-au diminuat. Aveam dureri mari in zona ficatului, de bila, acum aproape ca nu le mai am..bineinteles ca am luat si tratament in paralel. Nu ma simt infometata si chiar simt ca mananc sanatos si mai mult ....nu am pofte. Sper sa o tin tot asa...bine...sunt constienta ca de saptamana viitoare kg date jos vor fi in ritm mai lent decat pana acum...dar... sunt pregatita.
Voi ce fel de diete tineti? si cum a functionat la voi pana acum?

Bine ai venit!!! Felicitari pt kg pierdute!!!]
Vezi ca ai setat gresit tickerul.
Eu perosnal tin o dieta hipocalorica si fac mult sport. Cam asa toate fetele, dra le las pe ele sa povesteasca.
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]