View Single Post
  #5004 (permalink)  
Vechi 05 aug 2013, 13:20:01
CezaraCezarului's Avatar
CezaraCezarului CezaraCezarului este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Sunt foarte incantata pentru ca am gasit la o colega pe birou "provocare 31 zile de genuflexiuni". Si o sa ne apucam impreuna. Incepi de la 30 (pe care sigur pot sa le fac, si cresti treptat, cu odihna la 4 zile, pana ajungi la 200 de genuflexiuni la 31 de zile.

Nu oi ajunge eu chiar acolo, but never say never! Azi o sa merg sa cumpar cadou unei colege, dar vreau ca diseara sa imi fac cele 30 de genuflexiuni, un program de abdomene de 10 minute si un program de brate cam tot asa de lung. Mi-am refacut abonamentul la sala pentru urmatoarele 6 luni!!! deci nu mai am nicio scuza!

Pupici tuturor si o zi buna in continuare!
Tu iti incepi ziua cu planuri de sport, eu mi-am inceput-o cu niste galuste cu prune de mi-au stat pe creier de cand am vorbit. Ralu e de vina ca mi-a zis unde sa le gasesc, in niciun caz eu ca m-am dus dupa ele la 40 de grade, tarandu-ma si sapand in frigiderul cu produse congelate ca un arheolog disperat.

Bravo pentru reinnoitul abonamentului, astept cu nerabdare sa aud si de rezultate.

Ma bucur ca v-am vazut, se cerea sa va spun asta, sunteti asa vesele si pur si simplu... ALIVE! Daca v-as vedea mai des cred ca mi-ar reveni si mie pofta de viata, ca pofta de mancare e mereu prezenta.

O zi buna la munca si pe langa!
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui CezaraCezarului:
Rallara (05 aug 2013), Zoe (05 aug 2013)