View Single Post
  #501 (permalink)  
Vechi 09 apr 2012, 13:50:03
brainiac's Avatar
brainiac brainiac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Hmmm...ieri am facut o prostie mai mare ca mine m-am pus sa ma uit la un film si am bagat capul ca strutul intr-o punga de arahide crude... si am mancat si am tot mancat, pana am uitat de mine... si la asta sa mai adagam si 2 batoane de mars si voila! criza biliara s-a facut simtita numaidecat!!! Mi-a fost un rau si o greata de numai... abia am putut dormi... se pare ca n-am mai suportat, mai ales ca in ultima vreme am mancat cat de cat sanatos... si azi dimineata inca simteam arahidele alea in gat...
asa ca mi-am promis sa fie ultima, dar chiar ultima, tampenie pe care o fac! gata! de acum voi avea si mai mare grija de ce mananc si cum mananc!! nu mai vreau abateri, nu mai vreau greseli! pot mult mai mult de atat! mi-am demonstrat singura asta!
spre deosebire de alte dati, acum nu mai simt vina aceea si mustrarile de constiinta... in schimb sunt asa nervoasa pe mine si mi-e o ciuda fenomenala ca am fost asa gasculita! dar is nervi buni, ca ma abitioneaza si mai tare
azi voi manca ceva mai usor ca imi pare rau de bietul ficatel care numai el stie cum a facut fata la toate prostiile la care l-am supus...
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]