View Single Post
  #502 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 12:34:49
MCS's Avatar
MCS MCS este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 537
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal MCS - 34 ani

Hello everybody
Iata-ma-s in viteza putin pe la mine prin jurnal, putin pe la prietene...Noroc cu job-ul la birou ca mai respir si eu putin, desi si aici sunt destul de aglomerata in ultima saptamana.
Fara prea mari noutati...aceleasi activitati.

Prinsa in ultima vreme cu diverse cursuri de specializare pe aerobic. Weekend-ul trecut acreditare pentru step aerobic, weekend-ul asta pentru Zumba . Rad pentru ca sincer nu sunt fan Zumba decat in momentele in care chiar am chef sa dansez. Dar daca s-a ivit oportunitatea, am zis sa o fac si pe asta.
Cantaresc ideea daca sa iau ore de aerobic seara sau nu, am niste propuneri de colaborare dar...nu stiu... Am mai facut asta acum cateva luni si a fost destul de obositor si solicitant ca la ora 17.00 sa strabat Bucurestiul de la un capat la altul si sa prestez 2 h indiferent daca aveam chef sau nu. In fine...mai am timp de gandire, nu ma grabeste nimeni.

Cu fumatul sunt in faza de "??" in sensul in care dupa 2 saptamani si un prim flacon de Champix ma simt destul de rau de la ele. Nu doar in momentul in care incerc sa fumez, ci imediat dupa ce inghit pastila, imi da o senzatie de greata si voma...de fapt in vreo doua dimineti chiar am vomitat imediat dupa. Mai pufai din ea din cand in cand din tigara electronica, pe cele adevarate le-am lasat ca nu mai suport nici gustul nici mirosul. Pe care am ajuns sa le simt de zici ca eu nu am fumat niciodata in viata mea. Stiu ca suna stupid dar chiar ma deranjeaza. Weekend-ul trecut mi-a superplacut un tip care, ghici ce?...era fumator , asa ca am zis pas.
Nu stiu cu pastilele ce sa fac, daca sa le mai inghit sau nu in continuare. Am si al doilea flacon, pentru alte 2 saptamani si stau in dubii.

Cam atat. Mancat sanatos. Scapat de cateva ori in ciocolata in momentele de depresie de dupa discutiile interminabile cu fostul.
Vreau sa ma reapuc sa gatesc si sa mananc acasa, m-am saturat de carciumi.

Ah...uitam...deja am cateva ore libere in plus pe saptamana pentru ca am renuntat la o clienta care imi manca sufletul si ma umplea de frustrare. Eu lucram cu ea, nu stiam cum sa-i mai alternez antrenamentele ca sa slabeasca si sa o motivez in continuare sa nu se plictiseasca, ca are de slabit mult. Ea se umfla dupa cu pizza, fast-food si dulciuri. Drept care am ales sa nu-mi mai pierd timpul.

pe toata lumea
__________________
Noi nu trebuie sa slabim, noi trebuie sa ne schimbam stilul de viata!
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tml#post308428

MCS, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.