View Single Post
  #5020 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 17:15:45
rainbow83's Avatar
rainbow83 rainbow83 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: wuppertal, Germania
Vârsta: 41
Date: 168cm, 70kg
Mesaje: 642
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Almi Ingerash Vezi mesajul
ioana normal că te încurajăm contează mult.. pe mine la celelalte diete pe care le-am ținut dacă nu m-a încurajat nimeni nu m-am ținut de ele.. din varii motive.. dar ce-a fost a fost.. important este ca tu să-ți găsești un echilibru (la stil de viață mă refer ) ca să poți continua.. e ca mersul pe bicicletă când ești începător: te ține cineva de șa până reușești să mergi singur, apoi totul e floare la ureche așa zic eu că e și cu stilul de viață sănătos: e mult până-l prinzi și te obișnuiești cu el (pentru asta e nevoie de noi să te susținem) apoi te vei descurca singurică

rainbow sincer.. nu știu ce-i mai dureros: să rămâi însărcinată și să pierzi sarcina sau să nu rămâi deloc și să știi că singura șansă să ai un copil e fertilizarea așa e.. mergem înainte că-napoi nu avem cum
almi, cred ca important este sa nu ne dam batute niciodata, indiferent de ce se intampla. daca primim o palma care ne faca sa cadem la pamant, important este sa ne ridicam si sa mergem mai departe. eu mi-am jurat ca voi incerca pana imi iese dupa ce am pierdut al doilea bebe la 16 saptamani si ma bucur nespus ca am reusit sa-l aduc pe lume pe Lucas sanatos. acum sper sa fie bine si de data asta si dc nu, poate si data viitoare. sa vedem ce spun si medicii
rainbow83, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1907 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1390 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 874 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]