View Single Post
  #504 (permalink)  
Vechi 28 oct 2011, 16:18:00
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Da, asa e. O sa-i zic ca da, o sa am si eu copii la randul meu, nu e nevoie sa ma ameninte ea cu asta, si ca nu are dreptul sa-si verse pe mine frustrarea ca nu mai are timp de altceva O sa-i propun sa faca curatenie dupa ea sau sa taca din gura, dar nu sa ne oblige sa curatam noi dupa ea



I se pare doar Sportul si somnul sunt obiceiuri bune, iar slabutele te ajuta sa iei decizii bune in ceea ce priveste alimentatia

Si eu ADOR ciupercile. Eu zic ca merita sa incerci, sunt de exemplu si retete cu fasole boabe, cu naut si spanac... mi se face foame cand ma gandesc Apropo de asta, stiai ca e dovedit ca noi asociem sezonul rece cu senzatia de foame? Trist, nu? parca ne baga bete in roate planului de a slabi

O zi superba si tie, si weekend placuuuuut

Hmm, pe cand spuneai tu de mancat, ma candeam cat am mancat azi pe fond nervos plus musafiri asteptati... Clar trebuie sa ma controlez...
Ai auzit cumva de teoria ca atunci cand e luna in scadere slabesti mai usor? Si ca depui mai usor cand e luna in crestere? Eu vad un adevar in ea, dar as vrea sa vad si parerea ta.
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]