View Single Post
  #505 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 11:56:46
huskygirl19's Avatar
huskygirl19 huskygirl19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca slabutelor care tin Dieta cu incarcatura glicemica

Eu am tinut candva regimul urmator, dat de nutritionist unei cunostinte- si am slabit f bine- mancam zilnic acelasi meniu. Acum constat ca GL nu depaseste la nicio masa 10. Eu zic ca il poti incerca daca e pe placul tau si cu siguranta vei scapa de cm intr-o saptamana- eu chiar am dat 5 cm de la talie dupa prima saptamana.
MD: 50 g sunca de praga+50 g mozarella+ 1 felie de paine(25g)+ rosii, castraveti, ardei
G: 250 g mere/portocale
P: salata verde +ulei,otet cu 150 g gratar pui/curcan/peste + o felie de paine prajita
G: 250 g mere/portocale
C: 200g branza fagaras+1 felie de paine prajita
Recunosc ca nu mancam intotdeauna gustarile, doar cand chiar imi era foame.
Si am mai mancat salata de pranz in oras de cateva ori(deobicei salata italiana care avea si parmezan in ea si rosii si ciuperci).
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat