View Single Post
  #507 (permalink)  
Vechi 08 sep 2009, 19:12:10
nicol30's Avatar
nicol30 nicol30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: s, Romania
Vârsta: 49
Dieta: 1000 cal
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 4.108
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"

Citat:
Anterior postat de dienusha Vezi mesajul
Nicol30 suparata sunt ca nu mai stiu in ce directii sa mai impart banii sa imi iasa calculele, iar azi tata a lesinat in casa si noroc ca era frate-meu acolo si a sunat la salvare. M-am enervat ca mie nu mi-au spus, ca sa nu ma sperie si am aflat intamplator de la o prietena care lucreaza pe salvare.

dar...asta nu e o scuza ca sa mananc atata, deja cam de mult o tin asa cu mancatul asta si trebuie sa fac ceva sa imi revin. mancatul nu imi rezolva problemele ci dimpotriva, ma face sa ma simt si mai rau, ar trebui sa imi intre asta in cap.

Oricum, incerc sa ma consolez ca nu sunt 2000 de calorii cum au fost in ultimele zile.

64 de kg am deja de cateva zile, de-aia schimb ticker-ul, si chiar cred ca e corect si nu e apa, pentru ca chiar am mancat mult si nici la alergat nu prea am mai fost

pentru tatal tau chiar imi pare rau, dar sigur e pe maini bune si-si v-a revenii....nu ti-au zis ca sa nu-ti faci griji.... si ce puteai sa faci tu de acolo de unde esti?....decat ca stiai si ti se intindeau nervii la maxim ca nu erai la curent cu ce se mai intampla...cu mana pe telefon intr-una erai ca sa aflii si sa te linistesti....

cand te macina ceva si nu prea gasesti rezolvarea cam asa se intampla....refulezi undeva si la tine fost in mancare....desigur ca nu e scuza dar ai sa-ti revii usor, usor pentru ca esti o persoana puternica si ambitioasa...ia sa vezi ca de maine deja are sa se indrepte lucrurile....eu sunt convinsa si ai sa-mi dai dreptate

cu munca cum stai?
__________________
Sa nu renunti ca nici nu stii ce pierzi!
nicol30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 576 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]