Subiect: Jurnal JEN
View Single Post
  #507 (permalink)  
Vechi 08 sep 2011, 19:15:53
Jen's Avatar
Jen Jen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 156cm, 44.4kg
Mesaje: 2.411
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal JEN

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Bunaaa.
A venit si randul meu sa te mai vizitez.Ce faci?
Hei Alexiko, nu ai mai trecut de multa vreme pe aici.
Eu is din ce in ce mai bine, revin la puterile mele super, la optimism si la tot ce-i mai pozitiv.
Nu ma plang.
Lucrurile decurg neasteptat de bine.

Tu ce mai faci?

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
Ciao Jen, scuze ca iti raspund asa tarziu, insa am fost putin cam trista...si deprimata...si fetele m-au certat ca ma cantaresc in fiecare zi...insa am aflat cu stupoare ca m-am ingrasat un kg , asta manancd perfect sanatos...(am facut o intreaga pledoarie in jurnal...si tot am plans si tot m-am gandit ce am gresit....tu ce mai faci scumpo? sper sa fiu si eu fericita si multumita intr-o buna zi...si sa gasesc si eu trucurile unui slabit sanatos pt ca se pare ca nu le-am gasit inca...pup
p.s.lucrez in cora, merchandiser
Nicio problema, si eu lipsesc frecvent din peisaj.
Eu zic sa nu pui tare mult suflet in toata treaba asta, nu e un lucru atat de esential si atat de important incat sa plangi si sa iti faci inima rea pentru. E efectiv o chestie colaterala.
Evident e important sa te simti bine in propria-ti piele, insa asta o sa o obtii pe deplin atunci ca poti sa te iubesti oricum ai fi, daca in schimb aceasta capacitate lipseste, oricat de slaba ai fi, mereu vei gasi nemultumiri legate de aspectul fizic.
Deci, hai sa traim in armonie cu noi.
Eu is din ce in ce mai bine, lucrurile curg pe cursul lor firesc, ma bucura extrem de tare acest lucru.

Ah, stiu unde e cora, departe de mine.
Tu ce mai faci?
Azi cum ti-a mers ziua?

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Heiii Jen nu ai mai intrat.. ce mai faci??????? Sper sa vi bine.. Te astept pe la mine in jurnal cand vi..
Sunt foarte bine Bzzz, am sa trec si pe la tine, abia am reusit sa intru, am mai intrat si am mai citit asa fugitiv ce ati mai discutat, insa ... nu am apucat sa va raspund,
Acum m-am intors.
Maine am ultimul examen.
Ieeeeeei.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-jen-9975.html
I win. That's what I do!

[01/11/2011] [01/03/2011]
Talie - 65cm 67cm
Bust - 85cm 87cm
Solduri - 87cm 90cm
Coapsa -47,5cm 50cm
Colac -77,5cm 81cm
Jen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 976 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 977 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]