View Single Post
  #508 (permalink)  
Vechi 17 mai 2011, 07:14:54
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul
Salutare slabutele!
Iata-ma din nou . Perioada incarcata si toate amestecate.
Eu 52 kg iar cm nu am idee ... in zilele urmatoare voi incerca sa intru la o atentie mai marita in toate sensurile.
Accese mari nu au fost dar nici nu am reusit sa fiu in top... se intampla ... chiar daca nu ar trebui.
Fetelor va multumesc mult ptr vorbele voastre cat timp am lipsit , am intrat de 2-3 ori ptr retete insa nu am stationat.
Din fericire ptr 2 luni am reusit sa gasesc sa tin locul unei fete ce a fost acasa iar eu am castigat un banut in plus, insa timp ptr pc nu am mai avut din pacate, sincer credeam ca am fost uitata, m-am inselat
Oricum, dupa august voi reveni tot mai des printre voi sper eu cu cele 50 kg atat de mult dorite. Continui sa fac sport, mai nou ies la alergat in parc si chiar daca se intampla doar in week-end am reusit sa ma mentin. Nu mai cantaresc nimic, am cele 5 mese chiar daca mai nou cine este din fructe , pana la vacanta mai sunt 2 luni in care sunt convinsa ca imi voi atinge obietivul la kg.
In cuvinte mai simple sunt bine iar probleme mea de exces alimentar se diminueaz tot mai mult (mi-a prins bine munca, m-a ajutat sa nu uit)
Va pup fetelor si promit sa nu mai lipsesc asa mult.
O saptamana buna tuturor
Draga noastra, bine ai revenit si felicitari pt. scadere
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]