View Single Post
  #509 (permalink)  
Vechi 26 apr 2012, 08:24:53
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba

Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul

Pai sotia iubitoare trebuie sa aiba grija si deea,sau de ea intai ca daca ea e bolnavioara sotulsi baiatul sufera ....asa ca treci si fa-ti 10minute si pentru tine.Nu o sa iti reproseze nimeni.

Nu-i vorba de reprosat, ca-i pun eu la punct,dar parca sunt tot in criza de timp.Ieri dupa-masa dupa ce l-am hranit pe baiat, peste si cartofi pai(iti dai seama si eu la zi de fructe),am reusit sa si pedalez 30 min.parca nu mai reuseam sa termin cu toate sa ma bag odata in pat la tv.
Si seara vine ,sa-i fac mar ras ,merge pe 19 ani si ma scoala pe mine din pat sa-i fac mar ras.Ce sa fac daca asa l-am invatat
Dar tu de ce tii o zi de fructe? Ce fructe? care e cantitatea. Ia dezvolta
Orice cantitate,azi am cu 1 kg.mai putin ca ieri.pacat ca nu pot mentine greutatea asta ca tare bine ma simt la ea.
Citat:
Anterior postat de Ioana slaba Vezi mesajul
Dupa ce ieri m-am simtit mai binisor, si am putut continua cu ziua de PP, aseara am primit lovitura de gratie.

Toata noaptea am stat la toaleta. O tin asa de duminica dupa-amiaza,cand ok cand apa la toaleta.

Apa chioara...toata noaptea. Deci inseamna ca m-am cam intoxicat sambata.

Azi am fost iar lovita de tren,dimineata am mancat 3 felii de paine prajita.Nu mai stateam in picioare, cred ca sunt foarte deshidratata.

Nu pot sa mananc nimic ca stau la baie. La pranz alte 2 felii de paine neagra acum cred ca o sa imi fac o mana mica de orez.

Ps. chiar si acum va scriu din insorita mea baie
Vai saraca de tine, precis ai facut o toxinfectie alimentara. Am o colega care cand are diaree ,rapid amesteca o lingura de argila cu apa si o bea , apoi e ca noua.
Tu iei un imodium, loperamid debridat?
Ai grija , daca continui asa mergi la dr.neaparat. Te pupsi sanatate.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]