View Single Post
  #509 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 02:24:13
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul


Buna Eve si bine ai venit la mine! Sper sa te vad cat mai des de-acum incolo!

Mr. C e cantarul meu! Eram dezamagita ca de cateva saptamani ma stradui sa slabesc si nu se vede nimic! Dar... mergem inainte!

Dieta Oshawa e foarte stricta - practic se mananca doar 4 tipuri de cereale integrale (grau, orez, mei si hrisca) si se bea apa, timp de 10 zile. Singurul condiment permis e sarea. Sigur, revenirea la alimentatia completa se face treptat.

Oshawa nu e propriu zis o dieta de slabire, ci un regim de dezintoxicare. Asta e si principalul motiv pentru care am luat decizia asta. Slabirea intervine ca efect adiacent.

Cu fumatul... din punctul meu de vedere este cea mai mare realizare personala pe anul trecut. Nu stau sa fac nimanui teoria chibritului, ca am fost si eu fumatoare 13 ani si stiu cat ma stresau cei care imi spuneau ca nu e bine sa fumezi, insa ma bucur foarte mult pentru toti cei care renunta la fumat. Iti doresc sa nu te mai reapuci niciodata, ceea ce imi doresc si mie.

In orice caz, multumesc mult pentru tot ce mi-ai scris, pentru toate incurajarile si gandurile pozitive. Sunt intru totul de acord cu tine, doar ca... uneori e bine sa-ti mai reaminteasca cineva anumite lucruri.

Te pup!
De aia suntem aici, sa ne reamintim aceste lucruri una alteia cand avem nevoie, sa ne sprijinim si sa ne bucuram impreuna pentru kilogramele care se duc!

Dieta Oshawa.. Vai de mine!! Tu stii ce pofta mi-ai facut cu turtitele alea? (nu gasesc acuma in lista semnul ala care ii cad balutzele, dar imagineaza-ti ca l-am pus de vreo 15.000 de ori!!:X) Daca pana acum m-am putut mandri ca nu mi-a fost pofta de nimic zilele astea cu Dukan, uite ca tare mult poftesc la turtitele alea..

Spor mult sa ai in continuare cu dieta!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!