Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #501 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 13:33:58
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de ancad26 Vezi mesajul
Bine te-am gasit Tea!

Ce lucruri frumoase gasesc la tine in jurnal! despre ceaiuri despre calea cea buna.
Ma bucur ca ai avut osapt in care te-ai mobilizat si ca ai mers si la sport.
Cu mancatul seara stiu ca e o lupta mai ales pt cuplurile care socializeaza /se vad doar seara pt ca restul zilei e ocupat . sotul a adus acum 2 sapt ceva dulce acasa si am facut uraaat pt ca stiam ca nu ma pot abtine.

Iti doresc un cantar care sa te faca fericita , vei vedea bucuria pe care ti-o aduce si vei incepe sapt care vine bine .

te pup si sa ai grija de tine!
Bine ai venit la mine Ancutza! Multumesc pentru urari, iti doresc si eu tie sa ti se intample totul asa cum iti doresti! Cum e in delegatie? Ai fost la fitness?
Ia sa dau eu o tura pe la tine sa vad ce mai faci.
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #502 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 01:40:03
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #503 (permalink)  
Vechi 30 ian 2012, 11:24:45
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Buna Nico! O saptamana frumoasa si tie!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #504 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 11:51:29
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

DJ,

Nu vreau sa spun cum a decurs intalnirea dintre mine si Mr. C. Drept pentru care, ieri seara am luat-o razna si am mancat foarte, foarte ... foarte rau.
Of... ma streseaza ca de cateva saptamani ma stradui sa fiu cuminte si... niciun rezultat. Bine, n-am fost 100% cuminte, am mai calcat si stramb, dar... orisicat.

Am tot gasit motive: ba rusii, ba iarna... nu mai vreau motive, vreau rezultate.
Of... m-am suparat!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #505 (permalink)  
Vechi 31 ian 2012, 15:50:14
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Dear all,

Ma bantuie o idee: vreau sa tin Oshawa. Cred ca mi-ar fi de mare ajutor in perioada asta. Am sa incep de maine.
Am nevoie de muuuuuuuuuuuuult suport moral. Plizzzzzzzzzz!

Cred ca daca am reusit sa ma lasa de fumat, pot sa tin si dieta asta 10 zile. Pot! Pot! Pot! Apropo, luni implinesc 9 luni fara tigari.

Nana, da-mi si mie o punga de NPL!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #506 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 02:18:27
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Buna Tea!
Uite ca am poposit iarasi, dupa atata timp pe la tine prin casuta!
Cum merge treaba?


Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
DJ,

Nu vreau sa spun cum a decurs intalnirea dintre mine si Mr. C. Drept pentru care, ieri seara am luat-o razna si am mancat foarte, foarte ... foarte rau.
Of... ma streseaza ca de cateva saptamani ma stradui sa fiu cuminte si... niciun rezultat. Bine, n-am fost 100% cuminte, am mai calcat si stramb, dar... orisicat.

Am tot gasit motive: ba rusii, ba iarna... nu mai vreau motive, vreau rezultate.
Of... m-am suparat!
Mmmm.. Nu stiu cine e Mr. C. Dar nu trebuie sa te invinovatesti pentru "atacul" de dupa intalnire. Ai facut-o, ai facut-o, asta este. Capul sus, viata merge inainte. Ceea ce trebuie sa faci, este sa constientizezi ca din pacate, in viata mereu vom da peste momente care ne vor umple de energie negativa. Si trebuie sa ne gandim dinainte la moduri mai putin daunatoare pentru noi prin care sa canalizam acea energie. Sa fim constienti ca ne vom izbi din nou de ea, pentru ca e ceva natural, insa sa cautam altfel de reactii. Si asta trebuie s-o facem din timp, pentru ca in "punctul culminant al supararii", nu vom fi in stare sa gandim cum ar fi mai bine sa reactionam. Apoi, putin cate putin, de fiecare data cand vei mai avea situatii de genul, sa tot incerci sa schimbi ceva, pana va fi totul super ok. N-ai cum sa nu reusesti!

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul
Dear all,

Ma bantuie o idee: vreau sa tin Oshawa. Cred ca mi-ar fi de mare ajutor in perioada asta. Am sa incep de maine.
Am nevoie de muuuuuuuuuuuuult suport moral. Plizzzzzzzzzz!

Cred ca daca am reusit sa ma lasa de fumat, pot sa tin si dieta asta 10 zile. Pot! Pot! Pot! Apropo, luni implinesc 9 luni fara tigari.

Nana, da-mi si mie o punga de NPL!
Exaaact!! N-ai cum sa nu reusesti!!! Pentru ca nu exista NIMIC imposibil pentru un ex-fumator!! Si lasa-ma sa te felicit pentru decizia de a te lasa de fumat! 9 luni, e deja foarte mult timp! Eu am luat aceiasi decizie, dar implinesc abia 4 luni... Oricum, nu ti se pare ca ca pentru stima personala, faptul ca te-ai lasat de fumat iti da un fel de putere si siguranta pentru a face orice? Daca ti se intampla ca si mie, chiar ar fi bine sa profitam de asta, pentru ca este o motivare nemaipomenita! Si poti tine Oshawa si orice dieta vrei tu, iti poti canaliza energiile cum vrei, terminand cu o reusita orice ti-ai propune.
Nu cunosc dieta Oshawa, insa 10 zile vor fi floare la ureche pentru tine! Si in fiecare zi ne vei confirma asta, aici, iar noi ne vom bucura foaaarte tare alaturi de tine!

Asa ca te pup, si mult spor!! Pentru ca poti !!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #507 (permalink)  
Vechi 01 feb 2012, 10:17:31
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Tea!
Uite ca am poposit iarasi, dupa atata timp pe la tine prin casuta!
Cum merge treaba?




Mmmm.. Nu stiu cine e Mr. C. Dar nu trebuie sa te invinovatesti pentru "atacul" de dupa intalnire. Ai facut-o, ai facut-o, asta este. Capul sus, viata merge inainte. Ceea ce trebuie sa faci, este sa constientizezi ca din pacate, in viata mereu vom da peste momente care ne vor umple de energie negativa. Si trebuie sa ne gandim dinainte la moduri mai putin daunatoare pentru noi prin care sa canalizam acea energie. Sa fim constienti ca ne vom izbi din nou de ea, pentru ca e ceva natural, insa sa cautam altfel de reactii. Si asta trebuie s-o facem din timp, pentru ca in "punctul culminant al supararii", nu vom fi in stare sa gandim cum ar fi mai bine sa reactionam. Apoi, putin cate putin, de fiecare data cand vei mai avea situatii de genul, sa tot incerci sa schimbi ceva, pana va fi totul super ok. N-ai cum sa nu reusesti!



Exaaact!! N-ai cum sa nu reusesti!!! Pentru ca nu exista NIMIC imposibil pentru un ex-fumator!! Si lasa-ma sa te felicit pentru decizia de a te lasa de fumat! 9 luni, e deja foarte mult timp! Eu am luat aceiasi decizie, dar implinesc abia 4 luni... Oricum, nu ti se pare ca ca pentru stima personala, faptul ca te-ai lasat de fumat iti da un fel de putere si siguranta pentru a face orice? Daca ti se intampla ca si mie, chiar ar fi bine sa profitam de asta, pentru ca este o motivare nemaipomenita! Si poti tine Oshawa si orice dieta vrei tu, iti poti canaliza energiile cum vrei, terminand cu o reusita orice ti-ai propune.
Nu cunosc dieta Oshawa, insa 10 zile vor fi floare la ureche pentru tine! Si in fiecare zi ne vei confirma asta, aici, iar noi ne vom bucura foaaarte tare alaturi de tine!

Asa ca te pup, si mult spor!! Pentru ca poti !!
Buna Eve si bine ai venit la mine! Sper sa te vad cat mai des de-acum incolo!

Mr. C e cantarul meu! Eram dezamagita ca de cateva saptamani ma stradui sa slabesc si nu se vede nimic! Dar... mergem inainte!

Dieta Oshawa e foarte stricta - practic se mananca doar 4 tipuri de cereale integrale (grau, orez, mei si hrisca) si se bea apa, timp de 10 zile. Singurul condiment permis e sarea. Sigur, revenirea la alimentatia completa se face treptat.

Oshawa nu e propriu zis o dieta de slabire, ci un regim de dezintoxicare. Asta e si principalul motiv pentru care am luat decizia asta. Slabirea intervine ca efect adiacent.

Cu fumatul... din punctul meu de vedere este cea mai mare realizare personala pe anul trecut. Nu stau sa fac nimanui teoria chibritului, ca am fost si eu fumatoare 13 ani si stiu cat ma stresau cei care imi spuneau ca nu e bine sa fumezi, insa ma bucur foarte mult pentru toti cei care renunta la fumat. Iti doresc sa nu te mai reapuci niciodata, ceea ce imi doresc si mie.

In orice caz, multumesc mult pentru tot ce mi-ai scris, pentru toate incurajarile si gandurile pozitive. Sunt intru totul de acord cu tine, doar ca... uneori e bine sa-ti mai reaminteasca cineva anumite lucruri.

Te pup!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #508 (permalink)  
Vechi 02 feb 2012, 10:50:46
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Dear all,

Prima zi de Oshawa (ieri) a decurs bine, chiar mult mai bine decat ma asteptam. Adica am mancat numai ce trebuia si a fost ok. Nu am avut deloc probleme, nu mi-a fost foame, n-am murit de dorul mancarii adevarate si, in general, m-am simtit destul de bine.

Singurul lucru la care am trisat a fost ca am mai baut ceaiuri, desi ar fi trebuit sa beau doar apa. Na... din punctul asta de vedere, cred ca am sa trisez in continuare.

Sa va spun ce-am mancat:

1. Mi-am facut niste turtite din faina integrala amestecata cu tarate de grau, sare si apa si le-am copt in tigaia de teflon. Am pus un pic cam multa sare, dar altfel au fost foarte bune. Vi le recomand - se fac foarte usor si rapid.


2. Am mai avut orez integral fiert.


3+4. Am gasit in comert niste taitei lati din grau integral (fara alte ingrediente), care s-au dovedit a fi destul de buni.

Am copt niste hrisca si mei (tot pe teflon), cu putina sare si un strop de apa. Chiar au iesit crocante si cu o aroma buna.


Le-am amestecat cu taiteii fierti pomeniti mai sus si rezultatul a fost chiar surprinzator de bun.

Prin natura ingredientelor, mancarea asta trebuie mestecata indelung, ceea ce are doua avantaje: ajuta digestia si iti da impresia ca ai mancat mult.
Mananc putin, pentru ca ma satur repede si des, de cate ori mi se face foame.

Trebuie sa pun mai putina sare, ca am cam estimat gresit.

Se zice ca primele 3 zile sunt cele mai dificile la regimul asta. Prima a trecut destul de lejer. Incep sa am din ce in ce mai multa incredere ca am s-o scot cu bine la capat. Abia astept sa vad efectele pozitive.

O zi frumoasa tuturor!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de tea cris; 02 feb 2012 at 10:54:07.
  #509 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 02:24:13
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de tea cris Vezi mesajul


Buna Eve si bine ai venit la mine! Sper sa te vad cat mai des de-acum incolo!

Mr. C e cantarul meu! Eram dezamagita ca de cateva saptamani ma stradui sa slabesc si nu se vede nimic! Dar... mergem inainte!

Dieta Oshawa e foarte stricta - practic se mananca doar 4 tipuri de cereale integrale (grau, orez, mei si hrisca) si se bea apa, timp de 10 zile. Singurul condiment permis e sarea. Sigur, revenirea la alimentatia completa se face treptat.

Oshawa nu e propriu zis o dieta de slabire, ci un regim de dezintoxicare. Asta e si principalul motiv pentru care am luat decizia asta. Slabirea intervine ca efect adiacent.

Cu fumatul... din punctul meu de vedere este cea mai mare realizare personala pe anul trecut. Nu stau sa fac nimanui teoria chibritului, ca am fost si eu fumatoare 13 ani si stiu cat ma stresau cei care imi spuneau ca nu e bine sa fumezi, insa ma bucur foarte mult pentru toti cei care renunta la fumat. Iti doresc sa nu te mai reapuci niciodata, ceea ce imi doresc si mie.

In orice caz, multumesc mult pentru tot ce mi-ai scris, pentru toate incurajarile si gandurile pozitive. Sunt intru totul de acord cu tine, doar ca... uneori e bine sa-ti mai reaminteasca cineva anumite lucruri.

Te pup!
De aia suntem aici, sa ne reamintim aceste lucruri una alteia cand avem nevoie, sa ne sprijinim si sa ne bucuram impreuna pentru kilogramele care se duc!

Dieta Oshawa.. Vai de mine!! Tu stii ce pofta mi-ai facut cu turtitele alea? (nu gasesc acuma in lista semnul ala care ii cad balutzele, dar imagineaza-ti ca l-am pus de vreo 15.000 de ori!!:X) Daca pana acum m-am putut mandri ca nu mi-a fost pofta de nimic zilele astea cu Dukan, uite ca tare mult poftesc la turtitele alea..

Spor mult sa ai in continuare cu dieta!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #510 (permalink)  
Vechi 03 feb 2012, 10:17:18
tea cris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 44
Dieta: principii dieta Mihaela Bilic - adaptata
Date: 168cm, 69.3kg
Mesaje: 819
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Daca vrei, poti! Jurnal Tea

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
De aia suntem aici, sa ne reamintim aceste lucruri una alteia cand avem nevoie, sa ne sprijinim si sa ne bucuram impreuna pentru kilogramele care se duc!

Dieta Oshawa.. Vai de mine!! Tu stii ce pofta mi-ai facut cu turtitele alea? (nu gasesc acuma in lista semnul ala care ii cad balutzele, dar imagineaza-ti ca l-am pus de vreo 15.000 de ori!!:X) Daca pana acum m-am putut mandri ca nu mi-a fost pofta de nimic zilele astea cu Dukan, uite ca tare mult poftesc la turtitele alea..

Spor mult sa ai in continuare cu dieta!
Chiar sa va fac pofta cu meniul de la Oshawa nu ma asteptam! Adevarul e ca turtitele alea chiar sunt bune!
tea cris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta personalizata, jurnal, kilograme, meniuri, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Rodica2010-Iubeste-te sa poti iubi! rodica2010 Arhiva jurnale slabit 1565 06 mai 2013 16:15:23
Jurnal dr jekil: Hai ca poti! dr jekil Arhiva jurnale slabit 129 26 aug 2011 18:53:42
Vreau sa slabesc 35 kg -> Daca vrei, poti! Wildhoney Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 30 - 40 (kg) 70 30 mai 2011 10:44:15
Poti ramane insarcinata in cele 7 zile de pauza daca folosesti pilule/contraceptive? mvthebest Despre noi, ... femeile 12 05 aug 2010 16:59:35

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole