View Single Post
  #50910 (permalink)  
Vechi 11 feb 2016, 16:30:59
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de Anita Luca Vezi mesajul
Bravo fetelor!
Acuma am terminat de citit tot si am vazut ca s-a slabit nu gluma!
Rozi spune-le fetelor ca de Valentin le ajunge o floare , nu prajituri si ciocolati
Apropo de ziua indragostitilor...
Ieri dimineata am fost cu sotul prin oras... am vazut o pereche de pantofi superbi... i-am probat si imi veneau bine... Cand sa ne ducem sa-i platim, in drum spre casa, am vazut alta pereche de pantofi... alta dragoste la prima vedere... Sotul meu, bun si atent ca intotdeauna a decretat: "Luam ambele perechi!" A achitat cele doua perechi de pantofi si a zis el ca trebuie si o geanta... mi-a aratat una, dar mie mi-a placut alta... asa ca mi-a luat si geanta! La plecare din magazin am zis sa ma uit si pentru fetita, daca e ceva frumos, sa venim si cu ea... Cand, in raft, ce sa vezi? Varianta pe maro a uneia dintre cele doua perechi cumparate mai inainte! Sotul mi-a zis s-o probez, eu am acceptat, dar i-am zis ca nu ii vreau pentru ca mi-a cumparat destul pe ziua de ieri... Cand s-a asigurat sotul ca-mi vine bine si acea pereche... s-a dus glont la casa si a achitat-o ... Vanzatoarea mi-a zis ca ea nu a mai vazut asa sot... m-a felicitat pentru ce sot am!
Iar aseara am fost iar in oras si mi-a cumparat un telefon (cel vechi incepuse sa-mi faca figuri de vreo doua zile... Mi-a parut tare rau dupa el ca-mi placea foarte mult)!
I-am spus sotului sa nu-mi mai cumpere nimic nici de 1 martie si nici de 8 martie... pentru ca a cheltuit destul cu mine...

Asa ca se poate fara prajituri si ciocolati... merge cu pantofi, genti si telefoane... ca astea nu ingrasa...
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 13 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
Aness (11 feb 2016), blum (11 feb 2016), corinnef (11 feb 2016), cosmodana (11 feb 2016), danyella2008 (11 feb 2016), elena67 (11 feb 2016), gily (11 feb 2016), Laura (11 feb 2016), marilo (12 feb 2016), mihaela2011 (11 feb 2016), niculina04 (12 feb 2016), rozica1965 (11 feb 2016), yoko49 (15 feb 2016)