View Single Post
  #51 (permalink)  
Vechi 29 sep 2010, 16:09:26
lauram22's Avatar
lauram22 lauram22 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Joggingul,dragostea mea

eu dupa vreo 3 luni de aerobic m-am hotarat sa ma apuc de jogging. m-am apucat acum 1 luna jumate si am inceput cu 4 km in 50-60 de min. acum alerg 5.5 km in 40-45 de min. sunt f multumita de progresele mele, plus ca se vad si rezultate. la inceput faceam o pauza la jumatatea drumului sa beau apa, acum nu mai beau deloc si am reusit sa fac tot traseul fara pauza.
alerg in cartier, am un traseu stabilit. e mai greu ca trebuie sa ocolesti ba un carucior, ba un catel isteric ba 2 tanti care stau de povesti chiar in mijlocul drumului. alerg numai seara, pentru ca dimineata prefer sa dorm si 5 minute in plus (daca se poate).
am adidasi speciali pentru alergat si echipament complet de sport. cred ca cele mai importante sunt incaltarile.
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat