View Single Post
  #51 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 10:46:25
Kat19's Avatar
Kat19 Kat19 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 172cm, 63.7kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Buna fetelor!
Sunt noua in comunitatea slabutelor si sper sa reusesc alaturi de voi sa-mi indeplinesc scopul.
Dintotdeauna am fost foarte, foarte slaba si foarte activa. Am facut sport de performanta, gimnastica si toate felurile de dans, de la ore de balet pana la dans sportiv. Mai toata lumea ma sicana ca pe la 1.69-1.70 cat aveam pe la 15-16 ani cantaream 49-50 kg, nu aveam pic de grasime si eram cam plina de muschi. asa ca primele 5 kg luate in primele luni dupa ce m-am lasat de sport le-am imbratisat cu draga inima, s-au mai depus inca 10 pe langa, si am ajuns la 21 de ani de 66 kg. normal ca pentru toti cei care nu m-au mai vazut de vreo 2-3 ani e o diferenta enorma, asa ca ajung cel putin o data pe luna sa aud "vaaai, da ce te-ai ingrasat!!! tu care erai asa slabuta! mai intra si tu la o cura ceva", remarci venite bineinteles din partea familionului care isi permite asa ceva. restul persoanelor mai putin apropiate se multumesc numai sa zambeasca dragut cu ochii atintiti spre soldurile mele mai rotunjoare
Kat19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1902 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1385 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat