Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #51 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 10:46:25
Kat19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.7kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Buna fetelor!
Sunt noua in comunitatea slabutelor si sper sa reusesc alaturi de voi sa-mi indeplinesc scopul.
Dintotdeauna am fost foarte, foarte slaba si foarte activa. Am facut sport de performanta, gimnastica si toate felurile de dans, de la ore de balet pana la dans sportiv. Mai toata lumea ma sicana ca pe la 1.69-1.70 cat aveam pe la 15-16 ani cantaream 49-50 kg, nu aveam pic de grasime si eram cam plina de muschi. asa ca primele 5 kg luate in primele luni dupa ce m-am lasat de sport le-am imbratisat cu draga inima, s-au mai depus inca 10 pe langa, si am ajuns la 21 de ani de 66 kg. normal ca pentru toti cei care nu m-au mai vazut de vreo 2-3 ani e o diferenta enorma, asa ca ajung cel putin o data pe luna sa aud "vaaai, da ce te-ai ingrasat!!! tu care erai asa slabuta! mai intra si tu la o cura ceva", remarci venite bineinteles din partea familionului care isi permite asa ceva. restul persoanelor mai putin apropiate se multumesc numai sa zambeasca dragut cu ochii atintiti spre soldurile mele mai rotunjoare
Kat19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1392 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #52 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 10:54:24
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de Kat19 Vezi mesajul
Buna fetelor!
Sunt noua in comunitatea slabutelor si sper sa reusesc alaturi de voi sa-mi indeplinesc scopul.
Dintotdeauna am fost foarte, foarte slaba si foarte activa. Am facut sport de performanta, gimnastica si toate felurile de dans, de la ore de balet pana la dans sportiv. Mai toata lumea ma sicana ca pe la 1.69-1.70 cat aveam pe la 15-16 ani cantaream 49-50 kg, nu aveam pic de grasime si eram cam plina de muschi. asa ca primele 5 kg luate in primele luni dupa ce m-am lasat de sport le-am imbratisat cu draga inima, s-au mai depus inca 10 pe langa, si am ajuns la 21 de ani de 66 kg. normal ca pentru toti cei care nu m-au mai vazut de vreo 2-3 ani e o diferenta enorma, asa ca ajung cel putin o data pe luna sa aud "vaaai, da ce te-ai ingrasat!!! tu care erai asa slabuta! mai intra si tu la o cura ceva", remarci venite bineinteles din partea familionului care isi permite asa ceva. restul persoanelor mai putin apropiate se multumesc numai sa zambeasca dragut cu ochii atintiti spre soldurile mele mai rotunjoare
O imbratisare de inceput... Bine ai venit... E normal sa aiba un mic soc daca ai avut mereu un corp fara pic de grasime.. Nu este in regula sa-ti spuna asa ceva dar astia suntem noi oamenii din pacate.... si daca nu spunem nimic privirea ne da de gol... Si eu am patit asa ceva ca am fost slaba si cand m-am ingrasat oamenii care ma vedeau ii spuneau surorii mele ce grasa sunt...Si la fel aveam cu 10 kg in plus... Dar nu sunt de condamnat.. suntem oameni si fara sa vrem uneori ne "uimim" sau chiar ne spunem parerea... Nu le-o lua in nume de rau... Lasa ca cu putina ambitie ai sa ajungi la corpul care t-il doresti din nou.. .....
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #53 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 11:50:49
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Eu am avut parte de jigniri toata adolescenta, mai ales in liceu. Cand eram copil nu eram asa grasa, nici o slaba n-am fost vreodata, eram un copil normal spre plinut. De pe la 14 ani am inceput sa ma ingras ca lumea si odata cu asta a inceput si bataia de joc din partea lumii. Banuiesc ca multe dintre voi sunteti patite si stiti cu e sa se strige in urma voastra pe strada, sa se faca bascalie in pauze la scoala, sau cand treceti pe langa un grup de "baieti de cartier" sa ragaie sau sa scoata diverse sunete porcesti doar ca sa faca misto. Uite asa am ajuns sa nu mai am incredere in nimeni si sa nu cred pe nimeni care imi face un compliment. Poate lipsa asta de incredere in oameni, in special in barbati a fost motivul care a facut sa ma despart de fostul meu prieten si sa nu mai incerc sa gasesc pe altcineva. Daca voi reusi sa ajung la o greutate cat de cat normala sper sa capat incredere in mine si sa imi schimb total viata.
Răspuns cu citat
  #54 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 12:26:42
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Eu am avut parte de jigniri toata adolescenta, mai ales in liceu. Cand eram copil nu eram asa grasa, nici o slaba n-am fost vreodata, eram un copil normal spre plinut. De pe la 14 ani am inceput sa ma ingras ca lumea si odata cu asta a inceput si bataia de joc din partea lumii. Banuiesc ca multe dintre voi sunteti patite si stiti cu e sa se strige in urma voastra pe strada, sa se faca bascalie in pauze la scoala, sau cand treceti pe langa un grup de "baieti de cartier" sa ragaie sau sa scoata diverse sunete porcesti doar ca sa faca misto. Uite asa am ajuns sa nu mai am incredere in nimeni si sa nu cred pe nimeni care imi face un compliment. Poate lipsa asta de incredere in oameni, in special in barbati a fost motivul care a facut sa ma despart de fostul meu prieten si sa nu mai incerc sa gasesc pe altcineva. Daca voi reusi sa ajung la o greutate cat de cat normala sper sa capat incredere in mine si sa imi schimb total viata.

E trist ca din niste copilarii oamenii raman cu anumite traume... Cand suntem mici copiii care spun sau fac anumite rautati nici nu constientizeaza cat rau poata sa faca... Nu trebuie a nu ai incredere in tine Vuvuzela... Gandeste-te la toate lucrurile care ti-au reusit si ai fost mandra de tine.. SUNT STI CA SUNT... Cai esti slab sau gras nimeni nu iti poate lua acele lucruri de acre tu esti mandra.. trebuie sa ai mai multa incredere in tine.... Iti spun ca eu am fost mereu o pesimista si nu credeam in mine.. Pana cand l-am cunoscut pe iubitul meu si mi-a aratat ca sunt un om cu care se mandreste si ca si eu trebuie sa fiu mandra de mine.. Si incet incet am capapat acea incredere... si sunt MANDRA DE ASTA.. Daca simtit ca kilogramele alea iti vor da mai multa putere ft bine.. pune-ti ambitie si ai sa vezi ca iti vei schimba viata asa cum iti doresti.. Fa tot ce-ti sta in putiinta sa iti capeti increderea in tine.. E ft important!!!! Daca tu ai incredere in tine si esti stapana pe tine asa te vad si ceilalti dar daca tu nu crezi in tine si te vezi intr-un anumit fel exact asa te percep si ceilalti... si este ft devarat... Ia incearca o data sa te simti tu ft bine in pielea ta sa ai atitudine si sa vezi cum ai sa observi ca si oamenii te vad asa.. Eu am incercat si asa a fost.. Mult succes
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #55 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 13:06:47
LicuriciColorat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
E trist ca din niste copilarii oamenii raman cu anumite traume... Cand suntem mici copiii care spun sau fac anumite rautati nici nu constientizeaza cat rau poata sa faca... Nu trebuie a nu ai incredere in tine Vuvuzela... Gandeste-te la toate lucrurile care ti-au reusit si ai fost mandra de tine.. SUNT STI CA SUNT... Cai esti slab sau gras nimeni nu iti poate lua acele lucruri de acre tu esti mandra.. trebuie sa ai mai multa incredere in tine.... Iti spun ca eu am fost mereu o pesimista si nu credeam in mine.. Pana cand l-am cunoscut pe iubitul meu si mi-a aratat ca sunt un om cu care se mandreste si ca si eu trebuie sa fiu mandra de mine.. Si incet incet am capapat acea incredere... si sunt MANDRA DE ASTA.. Daca simtit ca kilogramele alea iti vor da mai multa putere ft bine.. pune-ti ambitie si ai sa vezi ca iti vei schimba viata asa cum iti doresti.. Fa tot ce-ti sta in putiinta sa iti capeti increderea in tine.. E ft important!!!! Daca tu ai incredere in tine si esti stapana pe tine asa te vad si ceilalti dar daca tu nu crezi in tine si te vezi intr-un anumit fel exact asa te percep si ceilalti... si este ft devarat... Ia incearca o data sa te simti tu ft bine in pielea ta sa ai atitudine si sa vezi cum ai sa observi ca si oamenii te vad asa.. Eu am incercat si asa a fost.. Mult succes

total deacord
daca tu ai increderea in tine,daca te iubesti cu bune si rele,daca te accepti dar in acelasi timp incerci sa schimbi ce nu'ti place la tine,si perceptia celorlati se va schimba,cand tu iti zambesti,cand vezi ca ai mai slabit 1kg,cand te aranjezi si iti zambesti in oglinda inainte sa pleci lumea te va privii cu altii ochii
conteaza foarte mult imaginea pe care ti'o creezi tu cu tine
de multe ori persoane ajung sa slabeasca,sa fie slabe,sa arate bine si sa fie nemultumite...dc?...pt k nu au incredere in ele,nu constientizeaza ce dainuie in ele,nu is accepta calitatile dsi defectele,nu au un spirit curat si echilibrat
si eu sunt unu din copii jigniti,care am trecut prin'vai da ce grasuta e','vai ce dolofana e'...sau ii ziceau la mama...'ce bine arati la ani tai,si ai o fetita asa grasuta',plus ca aveam multe cosuri in adolescenta si mereu m'am privit ca un copil urat,nici incredere in mine nu aveam ca nu eram un copil de 10 si am avut profesori care au avut grija sa'mi implanteze in minte ca 'nici macar desteapta nu's'...pana sa realizez ca lumea vb fara ea mi'a luat ceva timp,nici acum nu is vindecata 100%,dar in proportie de 70% tot is,chiar dk mai tra sa slabesc,inca mai am cateva cosuri,insa numa eu stiu cat am lucrat la imaginea mea,la psihicul meu sa ma schimb,au trecut ceva ani de cand tot incerc,si am reusit
totul sta in noi,deci tra sa avem incredere,sa fim pozitive si sa ne repetam mereu' sunt frumoasa,sunt deosebita si o sa fiu o slabuta....'
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat
  #56 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 13:44:59
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
total deacord
daca tu ai increderea in tine,daca te iubesti cu bune si rele,daca te accepti dar in acelasi timp incerci sa schimbi ce nu'ti place la tine,si perceptia celorlati se va schimba,cand tu iti zambesti,cand vezi ca ai mai slabit 1kg,cand te aranjezi si iti zambesti in oglinda inainte sa pleci lumea te va privii cu altii ochii
conteaza foarte mult imaginea pe care ti'o creezi tu cu tine
de multe ori persoane ajung sa slabeasca,sa fie slabe,sa arate bine si sa fie nemultumite...dc?...pt k nu au incredere in ele,nu constientizeaza ce dainuie in ele,nu is accepta calitatile dsi defectele,nu au un spirit curat si echilibrat
si eu sunt unu din copii jigniti,care am trecut prin'vai da ce grasuta e','vai ce dolofana e'...sau ii ziceau la mama...'ce bine arati la ani tai,si ai o fetita asa grasuta',plus ca aveam multe cosuri in adolescenta si mereu m'am privit ca un copil urat,nici incredere in mine nu aveam ca nu eram un copil de 10 si am avut profesori care au avut grija sa'mi implanteze in minte ca 'nici macar desteapta nu's'...pana sa realizez ca lumea vb fara ea mi'a luat ceva timp,nici acum nu is vindecata 100%,dar in proportie de 70% tot is,chiar dk mai tra sa slabesc,inca mai am cateva cosuri,insa numa eu stiu cat am lucrat la imaginea mea,la psihicul meu sa ma schimb,au trecut ceva ani de cand tot incerc,si am reusit
totul sta in noi,deci tra sa avem incredere,sa fim pozitive si sa ne repetam mereu' sunt frumoasa,sunt deosebita si o sa fiu o slabuta....'


Asa este totul depinde de noi sa ne facem viata mai frumoasa.. sa ne simtit mai bine cu noi insine...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #57 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 22:13:49
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Stiu ca aveti dreptate, fetelor si ca oricine este intr-o situatie din asta trebuie sa aiba mai multa incredere in propria persoana si sa realizeze ca poate nu este atat de urat si prost cum se vede, dar este foarte greu. Nu stiu daca am realizat ceva cu care sa ma mandresc. Stau si ma gandesc ca din cauza complexelor nu am reusit sa fac ceva care sa imi placa in viata. Nu mi-a placut niciodata sa comunic cu oamenii, mereu am avut impresia ca se uita ciudat la mine si ca ii preocupa mai mult felul cum arat decat ce as avea de spus. De aceea am tacut mereu si nu mi-am spus parerea despre nimic niciodata. Anii intregi de jigniri nu se uita asa usor. Recunosc ca este vina mea ca nu m-am gandit mai demult ca trebuie facut ceva cu silueta, dar sa zicem ca abia acum mi-a venit mintea la cap si mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva pentru imaginea mea, ca altfel nu am cum sa intru intr-o incapere cu oameni necunoscuti fara sa ma jenez, fara sa caut cat pot de repede un loc mai ferit de priviri si sa stau acolo. Se intampla cateodata cand urc intr-un mijloc de transport in comun care nu este foarte aglomerat si nu gasesc loc sa stau jos sa am impresia ca toti oamenii de pe scaune se uita la mine si se mira de cata vaca sunt. Si nu mai sunt o pustoaica sa fie atat de evident ca am ceva kg in plus. Deja am o varsta la care dimensiunile mele nu mai sar in ochi ca in adolescenta sa zica lumea "vai de mine, ce tanara e si cat e de grasa" sau "ce copil gras". Pot spune ca sunt undeva la mijloc, spre limita de sus, dar la mijloc, adica nu imi trebuie doua scaune cand stau jos. Dar sunt in continuare complexata si nu reusesc sa ma vad ca pe un om normal. Asta este, probabil o sa imi iasa odata si-odata ideile astea din cap, imi doresc sa fie cat mai repede.

Ultima dată editat de Vuvuzela; 23 sep 2011 at 22:16:33.
Răspuns cu citat
  #58 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 23:34:47
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Stiu ca aveti dreptate, fetelor si ca oricine este intr-o situatie din asta trebuie sa aiba mai multa incredere in propria persoana si sa realizeze ca poate nu este atat de urat si prost cum se vede, dar este foarte greu. Nu stiu daca am realizat ceva cu care sa ma mandresc. Stau si ma gandesc ca din cauza complexelor nu am reusit sa fac ceva care sa imi placa in viata. Nu mi-a placut niciodata sa comunic cu oamenii, mereu am avut impresia ca se uita ciudat la mine si ca ii preocupa mai mult felul cum arat decat ce as avea de spus. De aceea am tacut mereu si nu mi-am spus parerea despre nimic niciodata. Anii intregi de jigniri nu se uita asa usor. Recunosc ca este vina mea ca nu m-am gandit mai demult ca trebuie facut ceva cu silueta, dar sa zicem ca abia acum mi-a venit mintea la cap si mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva pentru imaginea mea, ca altfel nu am cum sa intru intr-o incapere cu oameni necunoscuti fara sa ma jenez, fara sa caut cat pot de repede un loc mai ferit de priviri si sa stau acolo. Se intampla cateodata cand urc intr-un mijloc de transport in comun care nu este foarte aglomerat si nu gasesc loc sa stau jos sa am impresia ca toti oamenii de pe scaune se uita la mine si se mira de cata vaca sunt. Si nu mai sunt o pustoaica sa fie atat de evident ca am ceva kg in plus. Deja am o varsta la care dimensiunile mele nu mai sar in ochi ca in adolescenta sa zica lumea "vai de mine, ce tanara e si cat e de grasa" sau "ce copil gras". Pot spune ca sunt undeva la mijloc, spre limita de sus, dar la mijloc, adica nu imi trebuie doua scaune cand stau jos. Dar sunt in continuare complexata si nu reusesc sa ma vad ca pe un om normal. Asta este, probabil o sa imi iasa odata si-odata ideile astea din cap, imi doresc sa fie cat mai repede.
Te cred si te intaleg......... Astia suntem noi oamenii din pacate..judecam fara sa stim ce se intampla de fapt... Cu siguranta o sa iti iasa din cap chestiile astea mai ales cand rezultatele vor incepe sa apara si te vei simtii din ce in ce mai bine.. Ne ai pe noi langa tine si uite asa iti va fi mai usor.. sa te descarci si sa capeti ambitie tot mai multa.... O sa fie bine.. si mandreste-te cu tine pt ceea ce esti nu pt cum arati.... Ma refeream ca ai realizat multe in sensul ca esti cu siguranta un om bun.. ca ai un suflet mare... Ca ai stiut sa ii fi apoape cuiva cand a avut nevoie mai mare.. lucruri marunte care de fapt sunt asa de mari.. O seara frumoasa Vuvuzela....
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #59 (permalink)  
Vechi 24 sep 2011, 00:15:27
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
...nu este atat de urat si prost cum se vede, dar este foarte greu. ...nu reusesc sa ma vad ca pe un om normal. Asta este, probabil o sa imi iasa odata si-odata ideile astea din cap, imi doresc sa fie cat mai repede.
Buna,

Imi pare rau ca ai asa ganduri despre tine dar inteleg, ambalajul adica corpul pe care-l ai nu-ti place, nu te simti bine si vrei cu adevarat sa te schimbi si mental si fizic. E de inteles.

Nu inteleg insa sa zici ca nu te mandresti chiar cu nimic si ca nu ai facut nimic care sa-ti placa in viata. Chiar nimic, nimic? Iti dai seama ca in fond, est unica, esti unica Vuvuzela de pe aceasta planeta, nu mai e nimeni ca tine! Si nici nu a fost sau va fi vreodata. Esti doar tu asa si nimeni ca tine. Ambalajul se va tot schimba, o sa imbatraneasca, o sa slabeasca (cum vrei tu daca vrei si ai incredere si determinare!), o sa se amorezeze, o sa faca copii poate ... niste vuvuzele mici de tot...si o sa rada si o sa mai si planga. A facut Dumnezeu asa un specimen pe lume, o Vuvuzela ca tine...si mai zici ca nu exista miracole! Exista si sunt toate capodopere. Fii o capodopera de Vuvuzela iubita si draga!

Sa ridice mana cine nu a suferit niciodata in viata din x sau y motive?

Vuvuzela nu te identifica doar cu chestiile negative, este ca si cum ti-ai taia craca de sub picioare si dupa aia ai plange mereu ca ai cazut in santz. Daca vezi negru acum - du-te langa un om care vede roz, langa un pom cu flori in el, ridica privirea spre cer si vezi norii grasi albi si pufosi. Iesi afara si ia-ti flori. Schimba-ti unghiul, perspectiva, orizontul...pune-ti afise prin casa cu decupaje din reviste cu oameni care rad, creste o planta de apartament, ia-ti un caine/pisica...fa ceva ca sa te inviorezi si sa faci pe cineva fericit si dupa aia o sa fii si tu. Trebuie sa faci asta absolut cu forta, inertia o fi mare la inceput dar nu trebuie decat un mic pas...si pac...o sa vezi ca te vei duce inainte.

Nu o sa fie totul roz, dar macar nu o sa fie totul gri. Si tot e un castig.
Răspuns cu citat
  #60 (permalink)  
Vechi 24 sep 2011, 11:32:01
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Situatiile jenante din cauza felului cum aratam

Va multumesc mult pentru sustinere si pentru vorbele frumoase, fetelor!
Promit sa incerc sa ma schimb Si odata cu scaderea in greutate o sa incerc sa imi schimb si atitudinea, o sa pot purta haine mai moderne, mai tineresti si nu o sa imi mai fie rusine de felul cum arat. Abia astept ziua aia cand o sa fiu intr-adevar multumita de mine.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Vuvuzela:
claudia24 (29 aug 2015)
Răspunde

Informatii despre slabit
admirata, aspect, efort, grasuta, jenant, rabdare, situatii, umilinte


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sunt o cauza pierduta curly.light Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 129 21 apr 2011 22:57:49
Trucuri cum sa aratam mai slabute - Costum de baie Slabuta Despre noi, ... femeile 27 26 iul 2010 10:56:40
Cosmaruri din cauza anemiei oana30 Am nevoie de ajutor! 5 17 iul 2010 18:16:11
Slabire fara sport, din cauza unor probleme cu spatele perfectsweetlemonade Am nevoie de ajutor! 7 05 iul 2010 14:27:36
Din ce cauza v-ati ingrasat? Sand Pregatirea pentru slabire 39 25 iun 2010 22:21:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole