View Single Post
  #510 (permalink)  
Vechi 04 mai 2010, 13:41:37
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Elenutza20-Certati-ma !!!!!

Citat:
Anterior postat de elenutza20 Vezi mesajul
sa stii ca daca e vorba de contractia muschiului gambei ("carcel") se spune ca e de la lipsa de calciu (eu aveam contractii ale gambei cand eram insarcinata, niste durerei de ma trezeam noaptea ), si in general multe gravide patesc asta (pt ca in perioada de sarcina e explicabila lipsa de calciu), solutia problemei (de moment) e sadica, cica se inteapa muschiul cu un ac (si se relaxeaza instantaneu).
Lipsa de Calciu se vede la analize

eu zic sa nu te gandesti la artroza, artroza e o boala specifica varstei mai inaintate,

sau cu genunchii poate fi reumatism, nu esti cumva meteo- dependenta, ?? poate ai dureri inainte de a se schimba vremea (pot si 24 ore inainte), de ex pe mine glezna stanga nu ma "inseala " niciodata, adica ma doare, afara e soare- frumos si cand spun ca se schimba vremea nu ma crede nimeni, iar peste 24 ore e innourat si ploua,

si reumatismul se vede la analize (ASLO si Proteina c reactiva)

ma interesez daca poti obtine niste facilitati (adica trimitere la o policlinica de stat)avand mama pansionata pe caz de boala,
poop, emi
mersi, Ele, carcei nu sunt, ca nu se intareste si contracta muschiul si durerea nu e intensa, e mai degraba nevralgica, usoara da persistenta, .Reumatism e posibil sa am, dar asta nu explica durerea de prin muschi, sau vene..fac distinctia dintre durerea oaselor si a carnii
Iti multumesc ca te interesezi, astept raspunsul cand o sa intrebi de facilitati..
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]