View Single Post
  #511 (permalink)  
Vechi 23 feb 2011, 15:09:55
amd1809's Avatar
amd1809 amd1809 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Montignac personalizata
Date: 174cm, 69kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna fetelor.
eu nu am prea intrat pe la voi, insa v-am citit mereu.
nu ma simt grozav, sunt incapabila sa ma disciplinez.
mananc mai mereu ciocolata neconforma, si ma simt rau pentru asta.
ma straduiesc sa r\ma disciplinez, insa nu gasesc puterea necesara.
moralul meu este cand sus, cand jos, trec de la o stare la alta cu o viteza ametitoare.

sunt constienta ca trebuie sa ma disciplinez, ca imi bat joc de toata munca mea. am urcat un kg si jumatate la cantar.

va imbratisez si va rog sa ma iertati
Flori, capul sus si nu te deprima din cauza dietei sau a kg. Iti vei reveni repede.... Toate avem experiente in urcusuri si coborasuri. Important este sa-ti revii pe toate celelalte planuri, mult mai dificile si care te consuma si te streseaza atat. Detaseaza-te de tot ce te constrange: sefi, colegi, diete. Inceraca sa te relaxezi, chiar daca asta inseana un tort de inghetata, placintele sau un borcan de Nutella (recunosc ca de asta imi e mie pofta ). Ideea este ca tu oricum treci printr-o perioada destul de grea si nu ai nevoie sa te impovarezi cu stresul alimentatiei. Fa-ti poftele (in limita bunului simt) pana cand vei gasi in tine forta sa rezisti poftelor si tentatiilor. Altfel nu faci decat sa te chinuiesti aiurea.

Ai grija de tine si mai scrie-ne din cand in cand. Poate in felul asta va fi mai usor
__________________
There is no sincerer love than the love of food.
amd1809, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1965 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1448 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 932 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de amd1809; 23 feb 2011 at 15:12:31.