View Single Post
  #5116 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 15:10:05
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de lulus07 Vezi mesajul
Fetelor, am patit o chestie tare nasoala in dimineata asta. Nu mi s-a mai intamplat, vroiam sa vad daca voi ati patit asa. Cand am vrut sa ies cu Ilinca afara nu ma simteam prea bine, eram cam ametita, dar am zis totusi sa ies. La usa, am ametit mai sa cad jos, dar mi-am revenit putin, Am iesit cu ea, dar am stat putin, 30 min, ca imi era tare rau. Cand am venit, eram si mai ametita, se invartea camera cu mine, imi era greata si imi venea sa vomit. M-am fortat sa mananc o banana si am luat calciu (lactic, ca altul nu aveam in casa). Apoi m-am intins in pat si am dormit putin (noroc ca si aia mica a dormit), iar acum sunt foarte bine. Eu m-am gandit ca e din cauza de oboseala, dupa atatea saptamani de nopti nedormite (sau partial dormite), basca azi mi-au venit rusii, cum le ziceti voi. Asa ceva eu nu am mai patit. Voua vi s-a intamplat? Ma gandesc ca o fi astenie de primavara? Anemie? Oboseala? Cadere de calciu? In orice caz, trebuie sa ma duc sa imi fac analizele.
eu nu am patit in ultima vreme!
dar de patit am patit-o si eu anul trecut!probabil ceva carente/lipsuri in organism!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat