View Single Post
  #5124 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 12:00:32
simona bucsa's Avatar
simona bucsa simona bucsa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 nov 2011
Locaţie: suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: dieta de la nutritionist din italia
Date: 160cm, 84.80kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)

buna ziua fetelor!abia acum am vazut sms voastre si vreau sa va multumesc ca imi sunteti alaturi acum vreau sa va postez dieta mea: DIMINEATA:un pahar de lapte fara grasimi cu 3 feli de paine uscata biscottate daca nu cu un corn simplu,daca nu cu 3 feli de biscuiti cu cereale,daca nu cu 2 feli de paine tostata cu jumatate de lingurita cu dulceata APOI: pe la 10 sau 11 orice fel de fruct dar sa aiba cam 200 gr.
PRANZ:80 gr.de pasta,daca nu 70 gr.orez fiert,daca nu 2 polonice de ciorba, daca nu 80 gr.de paine cu feli de rosie si 2 feli de mozzarella,daca nu cu 4 feli de prosciutto crudo,daca nu cu 1 crenvusti,daca nu o portie de lasagne(numai odata pe luna lasagne)si pasta sau orezu le poti condimenta cu 2 linguri de salsa,daca nu cu 2 linguri de ragu,daca nu cu 1lingura de ulei de masline DUPA-AMIAZA:50gr.de paine cu 1lingurita de nutella,daca nu 40 gr.de ciocolata,daca nu 1 ceai cu 2 biscuiti,daca nu 5 napoliate,daca nu un iaurt de 125 gr. SEARA:150 gr.de carne slaba(manz,vitel,pui la alegere),daca nu 60 gr.pasta,daca nu 60 gr.de orez,180 gr.de mamaliguta coapta,daca nu o supa,daca nu 1 ou facut omleta cu(ceapa sau dovlecel),daca nu 180 gr.de peste fiert,daca nu 700 gr.de scoici,daca nu 2 oua facute omleta(asta odata pe saptamana)daca nu 1 cutie mica de tonno in ulei,daca nu 150 gr.de salmone afumat cu lamaie si piper,daca nu 80 gr.de mozzarella ,daca nu 1 cutie de branza fiocchi(asta ii branza de vaca)daca nu 100 gr.de carne de manz feliute subtiri cu ulei de masline deasupra si 2 lingurite de parmezan, GARNITURA:salata cata vreti,4 linguri de legume(fasole,mazare)doar 1 data pe saptamana si astea,daca nu 1 cartof fiert de 150 gr., CONDIMENTE:1 lingura de ulei de masline sau lamaie ori otet PAINE:doar 30 gr. O DATA PE SAPTAMANA IN LOC DE PASTA POTI CONSUMA O PIZZA MARGHERITA SAU DACA NU CU CIUPERCI,INTOTDEAUNA POTI INVERSA PRANZUL CU CINA,TREBUIE SA ELIMINATI SUCURILE ACIDULATE,BAUTURILE VINUL SI UZATI NUMAI ZAHARINA.CARE DORESTE VA DORESC SUCCES! DIETA ASTA O TIN EU
simona bucsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1294 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]