Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5127 (permalink)  
Vechi 29 mai 2012, 17:25:52
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna dimineata

Aha, am inteles, deci, te vad direct la nunta cu machiajul Ati ales cofetaria, nu?
E foarte frumos acel tort cu orhidei, ati facut o alegere buna. Cred ca va fi si foarte bun

Si eu am muncit in acest weekend, incepand cu sambata am avut in fiecare zi cursuri si sunt si eu putin epuizata, ceva nou in programul meu si momentan nu am reusit sa ma obisnuiesc cu noul orar. Dar fac progrese, azi m-am trezit de dimineata ca sa stau mai mult cu voi si la ora 14 plec la cursuri.

Sa te odihnesti, trebuie sa fii pregatita atat fizic cat si emotional pentru marele eveniment. Am inceput de ieri sa citesc in jurnalul tau, pana nu ajung la ultima pagina nu-ti scriu Vreau sa ma pun la curent cu toate

Te pup Andreea

Speram ca toate alegerile noastre sa fie cele mai bune Acum trebuie sa ma pregatesc psihic ca clar vor fi comentarii..ca na..nu toata lumea are gusturile la fel... Deja am avut un comentariu care m-a pus pe ganduri... restaurantul; nostru are mese rotunde ..scaunele sunt cu spatar din fier forjat..cu sfetnice ..arata foarte bine asa cum e..eu am avut mereu o problema cu imbracamintele alea de nunti clasice... Si mi-a spus sefa mea ca n-am cum sa las scaunele descoperite... desii mie imi place ft tare cum arata..Am zis sa mai mergem la restaurant sa mai vad o data si sa ne hotaram daca le imbracam sau nu.. na multi intaleg prin nunta ..nunta clasica..eu nu-mi doresc asa ceva.. eu vreau sa fie o nunta care sa fie asa ca si noi Nu vreau s afac compromisuri ..vreau s afac totul asa cum ne place noua... Am gasit pe net si niste modele frumoase de imbracat sala.. dar ramane sa mergem o data sa ne decidem.. maine merg la probatul rochiei... Cu tortul ..ne-am hotarat insa cofetaria inca nu am hotarat-o Avem 2 cofetarii care fac torturi ft bune..dar ne hotaram noi Acolo mergem cam peste 2 saptamani O sa incerc sa ma odihnesc desi e cam greu..ca de acum incepe greul si umblatura in adevaratul sens al cuvantului

Ma bucur ca ai un program..te vei invata cu el.. Mult succes cu noul atelier..

O saptamana minunata ... Te pup...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat