View Single Post
  #5154 (permalink)  
Vechi 16 oct 2012, 20:28:33
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul

de data asta te iertam,asta daca nu se intampla prea des...stiu ca ai fost ff obosita si toata ziua plecata dar data viitoare baga ceva in gentuta
seara frumoasa si somn pufos
Multam maine-mi fac de dimineata o piiza si o pun in geanta. Am 6 ore de curs si inca 2-3 le pierd pe drum....deci musai e nevoie. O seara frumoasa si tie!
buna seara Dia
,eu nu ma uit la meci,am ramas cu sechele de pe vremea cand traia tatal meu,zilnic numai meci vedeai la mine in casa si ziare de sport..de atunci nu mai suport deloc meciulam oroare
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Codruta,surimi ala macar are gust bun,chiar daca e facut din porcarii? Ca tare curioasa sunt!!!! Ce gust are,de peste?
Sunt usor dulcegi...cica ar fi facuti din carne de crab. Mamei nu ii plac ca-s prea dulci pt ea. Ieri am facut salata din 3 oua fierte, o ceapa tocata, un pachet de 200g surimi, sare, piper, ardel iute si un dressing din iaurt cu mustar. Am mancat si ieri si azi. Ce e drept nu ii consum des...maxim odata pe luna, chiar la 2-3 luni.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]