View Single Post
  #516 (permalink)  
Vechi 02 sep 2010, 21:26:08
cris17's Avatar
cris17 cris17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de flop Vezi mesajul
buna , sunt noua pe acest forum si doresc sa ma ajutati ,am citit jurnalele la multe dintre voi si va felicit ca ati reusit sa slabiti.Acelasi lucru vreau si eu. sincera sa fiu nu mai stiu ce sa mai fac am inceput sa nu mai mananc deloc .Am tinut cura de slabire de 13 zile acea zisa cura dupa care nu te mai ingrasi 2 ani aveam 55 kg cand am inceput sa o tin . adevarat am slabit 4 kg cu toate ca ea promitea 10 dar intr-o sapt am pus la loc 2.5 kg .Am inceput iara sa nu prea mai mananc si am mai slabit 1 kg,stiu ca nu e bine ceia ce fac deoarece sunt in crestere si imi este frica sa nu ma afecteze mai tarziu dar de slabit vreau neaparat sa slabesc nu vreau sa mai aud pe la Scoala "grasuto"din cauza sunculitelor care stau la locul lor indiferent de cura de slabire pe care o tin (am tinut ft multe am avut si gastrita cronica anul trecut din cauza lor )
Draguto, te infometezi Conform unor standarde esti subnutrita (gandestete ca aia din Somalia sunt asa, dar ei saracii nu au ce manca, ce ar da sa aiba de unde sa-si hraneasca copiii), iar conform altora, deja esti ideala, dar daca mai slabesti esti considerata subnutrita.
Unde naiba ai tu shunci?! vrei sa te distrugi pe viata sau chiar sa mori?! Ce d-zeu, te iei dupa toate invidioasele de colege?!
Mai bine invata cum sa mananci sa fi sanatoasa si daca chiar te simti bine la greutatea de acum (in nici un caz nu mai da jos) invata cum sa o menti si lucreaza la tonifierea musculaturii ptr zonele care nu-ti plac tie, nu orice idio.te de colege invidioase pe tine.
Tu nu ai auzit de atatea cazuri de fete la varsta ta care au murit, din cauza asta?! Pana si casele de moda au acceptat sa ia modele mai "plinute" dupa standardele lor ca sa nu le mai apuce pe pushtoaice nebuneala cu slabitul nesanatos.
Te rog gandestete ca de abea ai inceput viata, o sa vrei sa mai faci si copiii. DEja se pare ca ti-ai distrus stomacul. Mare minune daca nu ai ai alte probleme.
Hai draguto, aici sunt o multime de fete destepte care te pot ajuta
Daca nu crezi ce spune o grasana< adevarata , ca mine, macar sa le asculti pe cele slabute.
OK?!
Ai grija de tine
__________________