View Single Post
  #5160 (permalink)  
Vechi 03 dec 2013, 10:49:09
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Buna dragele mele!

Va multumesc fiecareia in parte pentru prezenta pe la mine prin jurnal si mesajele dragute.

Eu sunt foarte ocupata cu munca si facultatea, m-am ingrasat foarte tare (nu m-am mai urcat de mult pe cantar, dar o sa fac asta maine), oricum am depasit 100 kg din nou

Maine ma voi apuca de Dukan. Nu stiu ce sa spun - e cea mai simpla de tinut pentru mine momentan pentru ca pot manca oricand si nu necesita foarte mult gatit complex si variat. O sa intru maine in faza de atac si vad eu daca rezist 10 zile sau doar 7. Am nevoie de un pic de structura, altfel ma dau in barci... Si am prea multe exemple pozitive cu Dukan prin jurul meu ca sa nu ii dau si eu o incercare legitima.

Ma tem ca daca nu voi reusi sa o tin o sa ajung si mai rau decat cum incep, dar sper ca printr-o scadere mai brusca in greutate sa reusesc sa ma remotivez si pentru sport.

Pe de o parte, ma gandesc ca e si o perioada nefasta sa ma apuc, acum, inainte de sarbatori,dar... mai bine sa ma bucur ca o sa fiu alatur de cei dragi, nu trebuie sa ma indop cu de toate doar pentru ca e craciun...

Maine o sa imi updatez ticker-ul cu mare rusine si parere de rau. Au revenit problemele - dureri de articulatii, respir greu, obosesc pana la munca, abia ma leg la sireturi... de haine nu mai zic! Tineti-mi pumnii!
Simi, exact aceeasi problema reapare si la mine. Obosesc repede, respir greu, cred ca si sforai noaptea.....Dupa 10 minute de mers pe jos gafai.....Eu am renuntat la masina, ma obisnuise Dani asa si nu e bine. Ne mai miscam si noi, macar pana la serviciu momentan....
EU sunt dezamagita de mine, acum, cu rusii pe cap, arata cantarul un pic peste 79 deci....nu sunt departe de 84, cat aveam acum 2 ani si ceva, cand am inceput batalia.....
Multa bafta, ambitie si perseverenta!Ai vazut ca poti!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]