View Single Post
  #5162 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 18:26:07
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 09

Citat:
Anterior postat de kika9 Vezi mesajul

Kamy sper sa reusesti macar sa te mentii asa cum esti acum, apoi dupa sarbatori sa incepi din nou dieta si sport.... oricum mai intra macar sa ne citesti daca sa scrii nu reusesti, nimeni nu se supara, dar nu te indepartezi de noi, citindu-ne poate reusesti sa controlezi pofte, etc, etc. sa te distrezi frumos in luna cadourilor

Deci numaratoarea inversa a inceput .... !!!!

.
Sigur ac intru si va citesc...si dupa sarbatori cu siguranta o sa intru si la dieta si sport alaturi de voi....
Citat:
Anterior postat de porumbita Vezi mesajul

Neata , neata !!!...da asa mi-am propus ...si de data asta sarbatorile vreau sa le fac asa cum imi doresc de multi ani ..cu mancare sanatoasa si dietetica daca se poate ...In toti anii cat am fost casatorita socrii taiau porc ...si sti cum e.... slanina afumata ...carne grasa ...eu nu mai suport asa ceva de mult ...vreau sa fac sarmalute de carne de curcan combinata cu pui ...totul fara grasime ...anul trecut am reusit sa nu ma ingras de sarbatori ...nu am mancat asa de mult ....dar anul asta cand toata lumea mananca la greu ..eu vreau sa fiu pe invers ...sa vad reusesc.....si in primavara sa fiu slabuta ....
Multa bafta draga mea....in ianuarie vin si eu...si de paste iarasi o sa fiu fff slabuta....

Prima mea zii de practica a decurs frumos...sunt pe sectia ortopedie exact unde medic e un prieten de-a nostru roman...colegele sunt fete de trebaa,se ajuta intre ele,se schimba dc e nevoie ...mi-au aratat,explicat ce e de facut...de la 9 la 9,30 e pauza de masa,de la 12-12,30 la fel,spoi iti pregatesti totul pe ziua urmatoare si la 13 pleci acasa...la si 20 eram in casa...
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]