Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5175 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 14:59:35
DanielaDa's Avatar
DanielaDa DanielaDa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Buna dimineata slabutelor

Sper ca ati avut un weekend asa cum vi l-ati dorit.
Se pare ca de azi vremea se va intoarce la vechile obiceiuri, cu siguranta va ploua. Eh, asta este... asteptam zilele cu soare

De sambata am inceput sa imi salvez meniurile, trebuie putina ordine, ultimele saptamani au fost un dezastru din punct de vedere mese si aport caloric
Ieri nu imi place ce am facut, dar ma voi corecta, nu prea am fost pe acasa si am mancat ce am apucat si nici nu am mancat suficient. Seara am baut ceai cat mai mult, in speranta ca azi ma voi simti mai bine,

Dar se pare ca raceala nu ma lasa in pace, e mai rau azi, am dormit foarte prost, m-am trezit din jumatate in jumatate de ora si am nasul infundat, plus dureri infernale de cap.

M-am trezit cu o pofta imensa pentru o felie de paine calda Chiar nu stiu de la ce mi-a venit
Voi ce pofte mai aveti?

Imi este dor de mare... ieri m-am uitat la pozele din albumul de acum 2 ani, ce frumos a fost, mai vreau, trebuie sa fac un efort si sa imi iau liber, intr-o saptamana nu se schimba lumea Vreau sa simt nisipul, vreau sa stau in apa marii si sa simt valurile... In plus, imi place cum imi sta bronzul

Voi pe unde mergeti vara aceasta?

De azi voi reveni cu retete si articole pentru portal. Am atatea subiecte interesante de abordat si care sigur o sa va ajute in intelegerea mai buna a unei alimentatii corecte si in obtinerea unor super rezultate.

Va imbratisez pe toate
Sa aveti o saptamana cat mai reusita!
Buna Marina!

Deocamdata se mentine frumoasa vremea, nu da semne de ploaie
M-am uitat pe meniurile tale si mi se pare ca ai mancat foarte putin. Unde-s gustarile?
Eu cu greu rezist tentatiei de paine calda...drept urmare cumpar numai paine feliata, ambalata care nu e prea grozava si mananc putina Daca iau paine proaspata o infulec in 2 timpi si 3 miscari
Si eu vreau la mare Sper sa ajung macar in weekend-uri cat mai curand. Prietenul meu e azi la Constanta (a dat un examen) si cred ca a facut si o baie in mare dupa Ca sa nu mai zic ca m-am bronzat ca tractoristul umbland pe strazi prin Praga, Acum daca port un tricou cu maneci mai scurte sau mai decoltat am bronzul ala aiurea in dungulite
Marina tu iei ceva de raceala sau te tratezi doar cu ceaiuri? Incearca si cu medicamente mai puternice ca altfel ai sa te cam chinui pana scapi de ea.
Abia astept sa vad retete si articole noi . Fac si eu azi ceva mancarica...daca-mi place ce iese poate ma bag in seama pe aici cu retetela
Am vazut ca ai avut ieri la meniu pulpa de porc cu legume Ai facut-o dupa reteta aia? Ti-a placut?

Te pup! Saptamana frumoasa!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat