Subiect: Zumba
View Single Post
  #52 (permalink)  
Vechi 13 nov 2011, 09:26:27
ella 78's Avatar
ella 78 ella 78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: zumba

Citat:
Anterior postat de iulia9 Vezi mesajul
Buna slabutelor.
Am si eu o intrebare: ' daca fac zumba de 4 - 5 ori pe saptamana ( 40- 50 de minute sedinta) si reduc dulciurile, painea si nu mai mananc dupa 18:00 in cat timp pot scapa de 5 - 6 kg?( mai exact de grasimea de pe abdomen?) .a slabit cineva cu zumba?
ps: pana acum am slabit cu tae-bo..dar m-am lasat ca ,m-am plictisit.
Buna Iulia.Eu iubesc zumba...fac si eu cu placere oricind...parerea mea, desi nu ma pricep prea tare, e ca zumba facut cum spui tu 4-5 ori pe saptamina reducind dulciuri,piine si nu mai papi dupa 6 seara o sa te ajuta sa slabesti...orice activitate fizica ajuta la arderea caloriilor si deci ajuta si la slabit.Eu una fac taebo si zumba si sunt foarte multumita de rezultate.Programul meu e luni taebo abs,marti zumba,miercuri-exercitii picioare+fese,joi zumba,vineri taebo pt alte grupe de muschi...nu le fac niciodata pe aceleasi,asa nu obisnuiesc muschii cu miscarile sii lucreeez de mama lor.Programul il schimb in functie de starea mea...am 16 gb de exercitii..am de unde alege...Doamne cit am scris sper sa nu te deranjeze si iti urez slabire cit mai usoara si foarte sanatoasa.Pupicei
Răspuns cu citat