Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #52 (permalink)  
Vechi 18 feb 2010, 14:57:42
iuliagabriela's Avatar
iuliagabriela iuliagabriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: am luat ce-i bun,din punctul meu de vedere,din tot ce am citit
Date: 170cm, 63kg
Mesaje: 381
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Am revenit si am putin timp la dispozitie acum.Va multumesc mult fetelor pentru primirea pe care mi-ati facut-o.Va imbratisez virtual pe toate si incerc sa-mi spun povestea pentru a invata,cine doreste ,cate ceva din ea.
Sotul meu,de un an si jumatate facea naveta Iasi-Suceava.N-as vrea sa dau f multe amanunte...in fine s-a mutat cu serv in Iasi.Totul era bine si frumos,venea acasa in fiecare saptamana si nimic nu parea a fi altfel.Eu m-am ingrasat fff mult in timpul sarcinii-de la 57 kg am ajuns la 97,5,iar de atunci m-am zbatut sa slabesc dar totul a fost haotic.....pastile,regimuri,ca apoi sa o iau de la capat cu dulciuri,mancare la greu,pana am atins greutatea de 120kg in aproape 20 de ani s-a intamplat toata nebunia asta.Niciodata sotul meu nu mi-a spus opreste-te.Probabil isi gasea consolarea in femei tip cea din Vaslui,iar eu imi vedeam de casa,copil,servici si....MANCARE...MULTA MANCARE....
Nu are rost sa va spun cum l-am prins cu mata-n sac deoarece nu mai suport sa vorbesc despre asta si nici nu vreu sa-i fac reclama femeii aceleia ce umbla din barbat in barbat.
In orice caz,incepand cu 31 iulie 2009-zece zile nu am mancat nimic si am ajuns la spitalul Sf Spiridon Iasi.Nu va pot spune ce s-a intamplat in mintea si sufletul meu....in orice caz,am inceput sa ma documentez fff mult.Mi-am dat seama,dupa atatia ani ca puterea este doar in mine.Am inceput sa merg la sala,iar de o luna m-am mutat la Iasi si inca nu mi-am gasit sala inca,dar urc pana la etajul 6 cam de trei ori pe zi si fac cate 100 de abdomene.Referitor la mancare,pot sa va spun ce am mancat astazi ,de ex.Dimineata 2 oua cu 2 felii de paine integrala,cafea,rosii si castraveti cateva bucatele si un iaurt cu seminte de in,ovaz si secara-cate o lingurita.La pranz mi-am facut un file de merluciu cu bulion de casa,busuioc sare ,piper si un cartof taiat feliute taiat tot acolo-in fiertura..Beau zilnic cate 2 filtre de cafea pline cu ceai.Seara un mar sau o portocala,para etc
Daca veti fi interesate va voi mai povesti ce fac ca sa ajung unde mi-am propus.
iuliagabriela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1815 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1299 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]