View Single Post
  #5202 (permalink)  
Vechi 05 iul 2011, 04:06:04
nana_natalia's Avatar
nana_natalia nana_natalia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2009
Locaţie: Toronto, Canada
Vârsta: 39
Date: 170cm, 81kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

buna fetelor!Subscriu si eu la aceasta grupa..de vreo 2 ani oscilez in jurul valorii de 90 am avut 92 acum am 90 slabisem la un moment dat pe la 85..dar nu a durat prea mult..de data asta sper sa fiu constiincioasa si sa reusesc..am 26 ani ( mai am un pic si fac 27) si am un stil de viata foarte sedentar ( pe scurt casa-birou-casa-tv-pat)...toata viata am fost fata aia mai rotunjoara si mereu mai dezvoltata decat alti copii..cred ca la mine cantarul a aratat 60 kg pe vremea cand eram in scoala generala...in fine..mereu am glumit pe seama greutatii mele..mereu au fost alte lucruri mai importante in viata mea decat sa slabesc..mereu am cautat scuze dar cred ca de data asta chiar a venit momentul sa fac fata realitatii si sa mi schimb stilul de viata..imi place foarte mult acest site..cred ca are de fapt cam toate informatiile si ustensilele ( calculatoare/meniuri etc) de care avem nevoie sa slabim..de abia astept sa scada kilogramele
nana_natalia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 790 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]