View Single Post
  #5206 (permalink)  
Vechi 06 dec 2013, 21:05:40
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Oki doke, o sa ma documentez diseara si in weekend, simt nevoia sa pun o felie de sunca pe ceva, oricat de subtire, si, cum nu prea stiu eu cum functioneaza cu painile si dospitul si asa, o sa stau sa compar retete sa vad ce imi iese si mie. Doar cu taratele de toate zilele



Si nu te chinuiesti, Rozi? Eu de-abia astept sa am un pic de timp in weekend sa fac multe experimente si sa citesc retete, ca vreau si eu sa imi fac dulciuri. Si i-am promis si mamei ca ii trimit lista de dorinte de sarbatori, sa imi faca chestii Dukan. Imi iubesc familia, daca nu am mai zis asta pana acum!



O sa le caut si pe Edith, si pe Oana. Mi-ai facut pofta de sarmale! Sunt convinsa ca pot sa mananc si din astea Dukan, o sa caut reteta si i-o trimit mamei, sa se pregateasca cand vin acasa

Ma bucur ca nu sunt singura care nu mai e cu gandul unde trebuie!



Eu sper sa nu fie asa rai taiteii aia. Am mancat eu multa ciudatenii la viata mea, mai ales japoneze... deci trag nadejde ca o sa fie cumva buni. Din ce am citit pe net, ei nu au aroma clara, ci absorb aroma lucrurilor cu care ii gatesti. Asa ca sper sa fie acceptabili, totusi ))

In legatura cu dulciurile... not good! Eu, de exemplu, am ajuns la munca (tarziu, nu mi-a sunat alarma, nu stiu ce s-a intamplat, m-am trezit la 9) si pe biroul neocupat de langa mine e o masa plina de prajituri si sucuri pentru ca: a venit Mos Nicolae (si era plin de dulciuri pe biroul meu), e ziua unei colege nascuta azi, si un coleg de-al nostru s-a intors ieri din Franta si ne-a adus bunatati de acolo.

Nu m-am atins de nimic si nici nu am de gand, am luat de toate si le-am pus in geanta, i le duc lui Andrei, sa se bucure si el ca vine mosul!
Nu ma chinuiesc deloc...dar poate imi fac de sarbatori niscaiva torturi....pt ca mie cremoasele imi plac la nebunie!
Simi...........sarmalele......carne slaba de porc-vita-pui....fara orez........fara ceapa prajita.......perfect pt PL......
__________________