View Single Post
  #522 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 16:45:49
Squishy's Avatar
Squishy Squishy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dukan
Date: 165cm, 74kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

Citat:
Anterior postat de Cara Vezi mesajul
Buna,si eu am 64 d kg si m-am gandit sa ma inscriu in aceasta categorie.De azi am inceput sa mananc mai dietetic ..sper sa ma mentin,nu pot sa tin o dieta anume pentru ca nu as putea sa o tin toata viata si sa spunem ca as slabi ceva kg insa dupa ce as renunta la dieta le-as pune la loc ,asa ca m-am gandit la cateva alimente care imi plac si care nu ingrasa foarte mult sau deloc si m-am gandit sa le combin,mai ales ca acum e vara si vara eu una nu prea am o pofta foarte mare de mancare pentru ca e foarte cald si poate ma ajuta si chestia asta un pic,singura prb care o am eu vara este pofta de inghetata .as dori sa slabesc momentan vreo 5 kg,bine defapt as vrea vreo 9 sa slabesc ),insa daca ajung sa le slabesc pe cele 5 cu siguranta o sa ma ambitionez sa mai slabesc 4 .Lista mea cu alimente este urmatoarea:
-cartofi fierti(ingrasa un pic insa nu asa mult,stiam eu)
-lapte degresat sau lapte de soia
-iaurt degresat
-fructe(aici e un pic mai greu ca eu nu prea manank fructe insa o sa ma ambitionez sa manank makr 2 fructe pe zi)
-crenvusti de pui
-piept de pui fiert sau prajit in ulei de masline
-oua fierte sau prajite in ulei de masline
-ciuperci
-salata
as dori sa imi spuneti ce ar trebui sa scot sau sa mai adaug la aceasta lista ..cat despre sport,fac seara acasa,pentru ca stau cam prost cu banii si nu mi-am mai permis sa imi fac abonament l sala.v-am pupat
eu sunt mai noua pe aici, dar cred ca mai bine faci pe gratar pieptul de pui, decat prajit in ulei...uleiul tot ulei ramane, chiar daca e de masline...dar la salate cred ca poti folosi o lingurita de ulei de masline
si fiert e ok pieptul de pui, dar parca pe gratar are gust mai bun...mai poti pune putin sos de soia si piper si e foartee bun
Squishy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2236 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1719 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]