View Single Post
  #522 (permalink)  
Vechi 25 ian 2012, 14:05:52
Kamyy's Avatar
Kamyy Kamyy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 10

Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Buna Kamy, buna Lacra, voi a-ti intrat mai tarziu, v-ati facut mai intai treaba
Kamy cum mai esti, cum iti merge cu serviciul, vad ca si tu ai dificulati cu mobilizarea, la fel si eu, tin 2-3 zile apoi apar ispite si nu rezist, pana nu revine acea ambitie interioara de altadata nu reusim.Mai nou am aflat ca am pb cu tiroida ( hipotiroidism) si de aici si tendintele mele de ingrasare, lipsa de fier etc, etc, bine ca acum am aflat raspunsul la intrebarile mele legate de sanatate, am fost la biorezonanta.Acum urmez un tratament naturist iar dupa 2 luni la control, sa vad daca o sa dea roade.
Asa e draga mea....inceputul e tare greu...apoi nu ne mai oprim...
Ma bucur ca ai raspunsul legat de sanatate,cu tratament sa speram ca o sa fie bine...acum ca ai zis de tiroida...dupa ce l-am nascut pe Darius mi-a zis si mie dr ca am dar nu m-am mai dus in veci la medic...cu siguranta nu a trecut asa de la sine...poate asta e cauza ingrasarii si la mine...acum cativa ani eram scoaba si papam orice...acum cum pap ceva cum hop cantarul in sus....azi am papat o salata cu rosii si ton...f buna...
Citat:
Anterior postat de myha Vezi mesajul
Kamy sa stii ca Lacra este mai hotarata ca oricand, tine si ea si sotul dieta cu siguranta o sa aibe rezultatele dorite.Bravo ei, trebuie sa ne faca galerie sa ne tinem si noi de treaba
Asa e...felicitarile noastre...
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
scuze pt intarziere
da ..de pe 9 ianuarie ...am dat 2 kg ..aporox ..sapt asta nu se pune ca sunt cu rusii ..vedem sapt viit ..sper sa fie sub 70

ms,miha
chiar sunt hotarata ..ieri faceam bici si binenteles ca dupa vreo 15-20 min vream sa renunt dar mi-am zis tb sa fiu slabuta si am facut 40
Citat:
Anterior postat de lacra81 Vezi mesajul
mai ales ca am inca o motivatie ..suntem pe locul 2 in concurs
F bine....tine-o tot asa cu slabitul,cu sportul....felicitari pt kg pierdute si pt locul din concurs...cine e pe locul 1????
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]