View Single Post
  #5244 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 10:39:13
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul


Eu trebuie sa fiu cu ochii in 4 acuma dupa Viktor chiar daca e pe podea, se duce si se baga cu capul in mobile, se intoarce si se loveste la cap de podea, trage de scaune, de i-a venit unul in cap, am reusit la fix sa ajung sa il prind sa nu il striveasca daca il pun in pat atata se fataie pana ajunge la margine, desi patul nostru e enorm, trage de jucariile de la carusel ca sa se ridice sus cred ca de acum incepe greul
daaa incepe greul...
noi suntem tot la faza la care esti tu.. pe jos nu-l pot pune ca n-avem covor inca, dar urmeaza, iar in pat numai daca stau eu cu el.. am noroc ca nu are numai o latura pe unde poate cadea..
in schimb trebuie sa-l tin in picioare si sa ma plimb cu el ... ce sa-ti zic ca deja folosim antemergatorul...
hamul nu-l pot folosi inca .. scrie pe el ca de la un an.. mi se pare aiurea da in fine.. la un an nu mai ai nevoie de ham, il tii de o manuta dar noah.. nu-l pot folosi ca e prea lat jos si david nu e asa "cracos" si nu poate pasi 635220936162103589502035-6059297-700_700.jpg

in rest sunt asa brutali copilasii astia, te trag de ce apuca, te musca, te lovesc, te pitica .. nu iti zic ce face cu tzitzi.. n-am crezut in viata mea ca poate indura atatea brutzalizari
asa dulce e, intinde mana catre fatza mea, ma mangaie de 2-3 ori si apoi pac una mami.. de vad stele verzi.. este cand primesc si 2 palmi ca n-apuc sa ma trag
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat