View Single Post
  #525 (permalink)  
Vechi 10 aug 2010, 08:50:37
sunshine's Avatar
sunshine sunshine este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal nicoleta 100

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
ms de sfat!!!
azi am avut zi de carbo!!!
dar lapte nu am voie decat la ziua de proteine!
cum sa fac???
Nico la tine o sa fie mai greu, pt ca daca incepi sa asociezi acum o sa te ingrasi la loc. Dupa ce termini rina sa nu te apuci imediat de monti, lasa o perioada de tranzitie, sa incepi sa combini alimentele, dar f incet. Uite aici explica ianna cum :
" Perioada de tranzitie - daca ti o sapt pe luna disociata ...cele 3 sapt se vor numi perioada de tranzitie. Sau daca nu doresti sa mai tzi disociata ...3 sapt va trebui sa ti perioada de tranzitie. DE CE? simplu! Ca sa nu pui la loc kg pierdute. Inca ceva... daca cu dieta disociata cadeti sub 1000kcal/zi eu va pot "garanta"(cu exemplul meu si al altor fete din forum) ca si cu "dieta perioada de tranzitie" se poate slabi, deci nu va incapatzanati sa tineti dieta disociata neaparat ... atata timp cat nu sunteti sub 1000kcal/zi si perioada de tranzitie e tot dieta


in ziua cu fructe: fa-ti salate de fructe! ... adauga banane, capsuni, ananas, pere, piersici...de toate ...si adauga si legume in ziua cu fructe...ca nu e bai ..totul e sa papi mai multe fructe decat legume dar nu cartofi

in ziua cu legume- salate, legume fierte sau la tigaie plus supa de legume, mazare cu marar, fasole cu usturoi, fasole batuta cu ceapa prajita - se pot adauga usor usor fructele sau pieptul de pui la gratar

in ziua cu proteine -piept de pui ..gratare etc, la care se adauga salate si la gustari fructele

in ziua cu carbohidrati se vor adauga salatele si usor usor si din proteine...de ex. dimineatza un ou fiert tar"


Sau cel mai bine, treci la faza II rina, Adica disociezi pe mese: micul dejun la fel, pranzul de exempli carbo, cina: proteine. Dupa ce se mai obisnuieste corpul cu disociatl pe mese, abia atunci incepi sa combini alimentele intre ele: carbo cu proteine, etc
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]