View Single Post
  #5270 (permalink)  
Vechi 08 dec 2011, 19:25:37
maria gabriela's Avatar
maria gabriela maria gabriela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2010
Locaţie: iasi, Romania
Date: 160cm, 66kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III)

Citat:
Anterior postat de nicoleta1983 Vezi mesajul
Tocmai asta e problema,ca nu esti disperata!Te-ai obisnuit cu corpul tau si oamenii nu comenteaza nimic despre tine.Nu percepi niciun inconvenient.Imi aduc aminte ce uimita am fost cand m-am urcat pe cantar si am vazut ca aveam 69 kg.Apoi am urcat vertiginos pana la 76.1kg.Cand am realizat asta m-am panicat.O vreme n-am putut sa fac nimic.Oricum,una peste alta am slabit greu si in mult timp.O sa fac tot ce pot sa nu mai ajung acolo.Incercarea vietii mele va fi atunci cand voi fi insarcinata.De aceea trebuie sa ma disciplinez.Am mancat 2 zile ca nesimtita,astazi am fost atenta(parerea mea)
Revenind la tine,sper sa ma insel,dar s-ar putea sa fii ca mine,sa nu vezi pragul de jos decat atunci cand te lovesti de cel de sus!
OK, ASTA-I!!!
Am gasit fetelor!! azi dimineata am primit un pupik cand am plecat la servici si un "te iubesc, grasunico!".... pana aici!!
multumesc de incurajare, asa e, pragul de sus.... am gasit si motivatia("grasunico"), si solutia (dieta+tae bo, din ianuarie - ar fi un esec sa incep inainte de craciun, nu? oricum am lasat-o mai moale deja cu mancarea , dar nu pot fi ipocrita, inca nu tin dieta), si tinta (sa incap in blugii soramii, care are 55 kg).
deci, de azi sunt alaturi de voi si nu ma las!!
sunt sigura ca o sa am muuuuuuulte momente cand o sa vreau sa nu mai tin dieta, dar ma bazez pe voi, ok?
va pup pe toate
P.S. BRAVOOOOOOOOOO!!! Booboolina, vad ca esti inca aici si cu muuuuulte kg in minus!!