View Single Post
  #5282 (permalink)  
Vechi 12 nov 2012, 11:26:38
buburuzze's Avatar
buburuzze buburuzze este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de simonicha Vezi mesajul
Buna, buburuzze! Multumesc mult pentru mesaj. Mi-am luat cafea decofeinizata in cele din urma, o problema rezolvata. Meniul stabilit (pana acum) pentru astazi este:
  • micul dejun: 2 linguri de fulgi de ovaz cu un pahar mic de iaurt 0,1% gasime de la Covalact, o cafea cu 2 pastilute de zaharina;
  • gustare: 1 mar;
  • pranz: salata verde, rosie, ou fiert + branza danish white; desert: ciocolata neagra;
  • gustare: un paharel branzica 75g miez de lapte natur + 1 cana de lapte 1,5% grasime;mananca numai branza sau bea numai laptele
  • cina: cred ca niste chiftelute din piept de pui cu legume (ceapa si ardei) fierte in apa cu sare si sos facut din ciupercute trase la tigaie cu smantana de gatit 15% grasime (200ml).Nu manca smantana/lactate la aceeasi masa la care ai carne
Cum ti se pare? Vor fi prea multe grasimi? Te rog sa ma corectezi daca tu consideri ca este mai bine altfel.
In legatura cu miscarea, inca nu m-am hotarat, as vrea sa merg la sala de 2 ori/sapt la aerobic + sauna si o zi poate reusesc doar niste cardio + sauna.



O zi buna!
Buna dupa cum a raspuns si draga Sasy nu folosi zaharina..nici nu stii cat de rau iti faci folosind zaharina.Foloseste cu incredere fructoza sau sirop de agave.
Si prea multe lactate
Felicitari in legatura cu miscarea ..este foarte bine sa o iei incet de 3 ori pe saptamana.Si mersul in pas vioi este tot cardio
Eu am o idee fixa legata de sauna ramasa in minte de la un mare sportiv:sauna dupa exercitii incetineste metabolismul,deci arderile si nu este recomandata decat singura la o distanta mare de exercitii .

P.s:toate slabutele iti vor da sfaturi si corecta atunci cand este nevoie
Si eu am cateva lacune dar ne corectam reciproc
__________________
Răspuns cu citat