View Single Post
  #53 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 23:06:14
dufilica's Avatar
dufilica dufilica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2010
Locaţie: hihi, Romania
Dieta: mentinere
Date: 161cm, 44kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: jurnal de mentinere dufilica

nu prea ma pricep la siteul acesta dar toate ma`ti intrebat cam acelas lucru. am inceput de la 52 de kg (pe atunci aveam 160 cm) care ptr mine era o teroare simtea ca sunt grasa desi toata lumea imi spunea ca arat bine. nu am folosit nici o cura de slabire doar ca am inceput sa mananc forte incetfapt care ma facea sa ma satur mai repede, ir pe urma continuam cu sportul alergam in fiecare seara el putin 600m.la un moment dat am ajns osedata de chestia asta si imi doream sa arat a un manechin...si am reusit acum sunt foarte slaba si imi pare rau am inceput sa am probleme de sanatate.de 2 ori am lesinat din cauza greutatii (vara asta) iar cand ma ridic de pe saun am ameteli,doctorii au spus ca sunt o persoana subponderala aproape in pragul anorexiei.acum oricat inerc sa ma ingras nu pot, intorc pe dos toate regulile de slabit( nu manca dupa 8 seara, nu manca dulciuri,paine etc) dar nimic. asta e motivul ptr care sunt pe siteul acesta ptr a va arata unde ma adus prostia si obsesia...:*
dufilica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1763 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1246 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat