View Single Post
  #532 (permalink)  
Vechi 27 mar 2011, 09:04:43
Alexandra Andreea's Avatar
Alexandra Andreea Alexandra Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 33
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei slabutze pofticioase Alexandra Andreea

Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Da Ale , asa e . Nici mie nu imi vine sa cred ca manac destul si nu ma ingras, Nici nu stiu cum faceam inainte cand mancam o salata si un mar toata ziua si nu puteam sa adorm de foame, Credeam ca asta e solutia ca sa slabesti si incercam sa ma impac cu gandul ca trebuie sa inghit in sec si sa rabd toata viata daca vreau sa arat bine dac anu voi aveam cateva kg in plus si asta e . Dar vezi ca nu e asa , o alimentatie cat de cat sanatoasa( inca nu am ajuns eu la alimentatie aia buna mai calc si pe alaturi ) si miscare ( minim 3 sedinte pe saptamana) ajuta enorm. Eu sfatuiesc pe toata lumea sa manance, sa nu se mai infometeze si sa faca miscare .
Acelasi lucru sfatuiesc si eu Pufik...dar la unele persoane nu se prinde....au implementata in minte acea idee ca daca mananca putin slabesc...incat nu o poti combate! Si reduc din ce in ce mai mult caloriile...si mananca haotic etc.

Ma bucur ca eu nu sunt asa! Era cat pe aci' sa o iau pe drumul ala...dar m-am desteptat singurica!

Pufik, eu sunt la iubi, si de abia s-a trezit! O sa ies pentru moment si mai intru pe la 12-13!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2258 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1741 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1484 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]