View Single Post
  #533 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 06:43:03
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
damo, as ami-am propus si eu..si eu ies..dar fetelor, mie cu o saptamana inainte sa-mi vina period..si cele 3 zile cat ma "bantuie" eu nu pot sa fac nimic..nu pot nici fizic si nici psihic..si uite-asa 10 zile pe luna imi ies din mana cu sportul..

ca sa nu mai spun ca si eu ma plang de aceeasi problema de weekend..mancatul mai aiurea. Eu am pus datele la mine in jurnal..daca vreti sa vedeti cat am slabit eu in doua luni (kile si cm)..dar nu am fost deloc incantata de rezultate. Asta e..

Nu ma opresc, continui..ca ce altceva pot face..

ahh aseara am facut o dulceata de cirese..si a iesit bestiala!! Am mancat acum dimineata cu painica facuta de mine..o bunatateeeeee!!
Sigur Aussi ca nu ne oprim ,si eu sunt dezamagita ,dar nu ne lasam reusim noi ,trebuie sa reusim.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]