Subiect: Infometarea
View Single Post
  #534 (permalink)  
Vechi 23 aug 2012, 17:01:21
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu mariaruxandra

Citat:
Anterior postat de mariaruxandra Vezi mesajul
Nu . Cum sa ma supar ? Chiar ma bucur . Deaia am postat meniul pentru a auzi parerei pentru ca,asa cum am mai spus chiar nu stiu cum sa mi alcatuiesc unul . Despre fulgii de porrumb- nu am un cantar de bucatrie -asa ca am aporximat . Nu stiu daca am mancat 100 de grame pentru ca punga are 250 - si nu am mancat chiar jumatate de punga , am mancat mai putin dar... nu stiu. Vreau sa strag niste banii sa imi cumpar un cantar . Iar despre mancare....nu stiu sa gatesc ..de asta se cam ocupa mama. Ea e cam ocupata nu are timp sa gateasca in fiacre zi iar atunci cand gateste nu se poate gandii doar la mine , deci nu prea face mancare dietetica , sa zic asa . Mai pune o carnita de porc , de vacuta - eu nu prea vreau sa manac carne asa ca o evit cat pot , vreau sa o scot de tot defapt din meniu meu . Deci chiar nu stiu ce sa manac ..
O lingura cu varf de fulgi de porumb are vreo 10g din cate stiu.
Ai putea totusi sa incerci sa iti faci tu salate, un sandvis sanatos si gustos, omleta, asta ca sa nu gatesti. Poti opta pentru cereale la MD, fruct la prima gustare, un sandvis la pranz cu paine neagra/de secara/ graham ( facut cu putina branza si cateva legume sau un ou fiert, daca nu -poate zacusca) sau omleta la pranz cu salata, un iaurt la a doua gustare sau 2-3 biscuiti ( nu zilnic) iar la cina o salata maaareee ( la care iarasi poti adauga putina branza sau ceva).
Astea.s doar idei in cazul in care nu ai mancare gatita in casa, tinand cont si de faptul ca nu mananci carne
Răspuns cu citat