View Single Post
  #536 (permalink)  
Vechi 12 mai 2011, 20:56:58
Ikerina's Avatar
Ikerina Ikerina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Tentativa de Dukan :)
Date: 175cm, 78.7kg
Mesaje: 402
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal mikaelaflo

Citat:
Anterior postat de mikaelaflo Vezi mesajul
Si cel mai bun sfat pe care putea sa-l dea cineva: comporta-te bine 80 la suta din timp si poti sa=ti faci de cap in restul de 20% din timp (Mihaela Bilic). Niciun nu tritionist nu o sa-ti spuna vreodata ca nu mai ai voie never cutare sau cutare aliment...din cand in cand e permis orice, numai sa nu abuzam. Corect? Acum incercam sa slabim si fiecare incearca metode care i se par eficace...daca nu merge sau plictiseste, mai sunt altele 100 de incercat...Important e sa fim constante cu dieta, chiar daca mai calcam stramb, nu?

Eu azi am fot in piata si mi-a iesit in cale gogoseria care e de cand ma stiu in acelasi loc si au aceleasi gogosi dintotdeauna. Si nu am rezistat...dar am mancat una...asta sigur nu se va intampla zilnic...Si apoi, cu mama si cu fata la plimbare am luat si cate un covrig...ca doar nu ne omoara, nu? (si mama e la dieta)
Iar principiul lui Pareto spune ca 80% din efecte se datoreaza unui procent de 20% din cauze... Suficient de mic procentul de cauze, nu?
__________________
Jurnal Ikerina - Nu voi privi niciodata in pamant! Iar daca o voi face... va fi doar cat sa imi admir pantofii!

Nu-mi negociez principiile!
Planuri? Incerc sa invat sa nu imi mai fac!


In continuare... Voi da tot ce-i mai bun!