Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #5373 (permalink)  
Vechi 15 iul 2012, 05:15:09
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

[FONT="Franklin Gothic Medium"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul






Buna ziua Dienus

Ma bucur foarte, foarte mult pentru ca ai profitat de zilele tale de odihna. Se simte un pozitivism in mesajele tale, ceea ce nu poate decat sa ma bucure
Si tu te-ai inrosit? Eu m-am inrosit si imediat dupa m-am ars
Am stat pe plaja cu burta la soare si nimic, ei, bratele si picioarele care s-au bronzat pe vapor pur si simplu sunt arse, acum sunt un pui de leopard Nasul se cojeste a doua oara

Sper sa fie totul bine cu mama iubitului tau
Incurajeaz-o cat poti de mult, fii alaturi de ea, chiar daca ati avut unele divergente, acum tot ce conteaza este sa se faca bine.

Deseara revin cu detalii despre calatoria in paradisul indepartat este ceva ciudat cu acest loc, parca timpul se scurge foarte incet...

Te pup Dienus

ps: cum stai cu sportul?
Buna dimineata, Marina!
Daaa, m-am facut ca racul, m-am cojit, cu usturimi si arsuri de rigoare apoi am ramas albisoaraEU ma bronzez tare urat, cred ca ti-am zis, chiar daca stau la soare cum trebuie. Mereu ma prinde soarele pe fasii, bucati si patratele, niciodata uniform

Mama iubitului e bine, da, fizic se simte destul de bine. Cu psihicul e problema.Se sperie, se panicheaza, se agita si nu cred ca ii face tocmai bine, dar o inteleg, probabil si eu tot asa as reactiona intr-o astfel de situatie...

Cu sportul stau binisor...Miscare mai mult pe acasa, la treburi casnice si la serviciu miscare intensa pentru ca am parte de agitatie in ultimul timp pe aici, e de lucru si chiar daca sunt receptionera nu inseamna ca stau toata ziua pe scaun Trebuie sa incep si cu sportul ca la carte, temeinic. Asa, per total, e ok, mananc bine, sanatos, deocamdata am renuntat la numararea caloriilor si cantarirea alimentelor. Incerc doar s amananc sanatos, trebuie sa scap de obsesia slabitului si a cantaritului, in general. Pentru ca pana la urma, nu vreau sa cantaresc si sa calculez calorii toata viata. Vreau sa fac totul cat mai sanatos, pentru ca asa e sanatos si bine pentru organismul meu.

Eu te pup, draga mea Marina!
Sa ai o zi buna!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat