View Single Post
  #5380 (permalink)  
Vechi 30 mar 2011, 19:14:44
frumoasa's Avatar
frumoasa frumoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 10 sep 2009
Locaţie: cluj napoca, Romania
Vârsta: 47
Date: 161cm, 53.7kg
Mesaje: 5.033
Aprecieri acordate: 2.875
Am fost apreciat(a) de 4.761 ori in 2.802 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Cl@udi - Rina's 90

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Nu te obliga nimeni sa mananci grasimi... nu-s obligatorii... eu in zilele astea de cand tin Atkins am mancat: pastrama, pulpe de pui la gratar, conserva de peste (am scurs uleiul), peste la gratar, peste prajit, ceafa la grata, toba...Nu am mancat jumari, slanina... nu este obligatoriu! Tocmai asta e bine la Atkins... ca nu trebuie sa te feresti de grasimi...iar daca le intalnesti... nu-i nici o paguba! Eu imi tin evidenta si nu depasesc 1200 calorii, deci n-am cum sa-mi permit grasimi, ca astea sunt "calorioase" rau de tot!
In privinta celor 20 de carbo... 5 din carne, branzeturi oua si 15 din legume... Daca te vei uita la alimentele de mai sus ... vei vedea ca nu ai cum sa faci 5 g carbo... marea majoritate au o carbo !!!
Referitor la carbo luate din legume... si aici calculul este f simplu... te uiti pe site la "calorii" si vei vedea si carbo la fiecare aliment... eu azi am mancat si salata verde si ceapa si rosii... si m-am incadrat in 15 g carbo! Fa efortul si te uita si vei vedea ca e simplu! Nu te speria degeaba!
Sa-ti spun ce am mancat pana acum... azi:
pastrama 47 g
perlute de branza Dorna 300g
pulpe pui la gratar 105 g
salata 130 g
ceapa 15 g
ulei 5 g
otet 10 g
rosie 150 g
Si mai am de mancat pe ziua de azi... cu legumele am terminat... ceva carne sau branza voi mai manca... pt ca pana acum am doar vreo 700 calorii...
Nu e greu deloc, fetita draga!
Ce zici? o convertim?
Am vazut ca Laura e ca si convinsa